قسمت دوم آموزش پایتون: آموزش تصویری نصب پایتون در ویندوز

بعد از آشنایی با مباحث مقدماتی پایتون حال در این قسمت از آموزش می خواهیم آموزش نصب پایتون در ویندوز 10 را برای شما عزیزان شرح دهیم،البته برای ویندوزهای پایین تر هم این آموزش قابل استفاده هست مگر در موارد استثنا،با فن گستران همراه باشید.

شروع آموزش نصب پایتون

در قسمت جستجوی ویندوز عبارت Command prompt را تایپ کنید تا صفحه تایپ دستورات باز شود. در این صفحه شما می توانید دستورات پایتون را اجرا کنید. البته مطمئنا با این محیط راحت نیستید. در واقع تا قبل از این که در کامپیوتر ها واسط های گرافیکی کاربر بوجود بیایند از همین محیط برای دستور دادن به کامپیوتر استفاده می شده. ولی جای نگرانی نیست ما چند تا محیط توسعه هم به شما معرفی می کنیم که کار برنامه نویسی را خیلی راحت می کنند. اما بعضی اوقات لازمه که از همین صفحه Command prompt استفاده کنیم، پس بد نیست با نحوه اجرای کدهای پایتون در آن ها آشنا شویم.

شروع نصب پایتون

آموزش تصویری نصب پایتون در ویندوز

خب حالا به سراغ نصب پایتون 3 برویم. ابتدا از سایت python برنامه پایتون را دانلود کنید. در حال حاضر آخرین نسخه پایتون 3.8.2 هست. در سایت لینک های دانلود پایتون برای ویندوز و بقیه سیستم عامل ها رو نشان داده. شما لینک دانلود ویندوز را انتخاب کنید و پایتون را دانلود کنید. این را هم در نظر داشته باشید که در قسمت پایین سایت پایتون نسخه های قدیمی تر پایتون هست و می توانید دانلود و نصب کنید ولی خب بهتر است جدیدترین نسخه را نصب کنید.

نصب پایتون کار راحتیست و مشکل خاصی ندارد فقط در ابتدای نصب حتما گزینه Add python3 to the path را انتخاب کنید که بعدا مجبور نباشید دستی اینکار را انجام بدید. در شکل زیر این گزینه را برایتان مشخص کردم.

زدن گزینه Add python3 to the path برای نصب پایتون

آموزش تصویری نصب پایتون در ویندوز

حالا منظور از PATH چیه؟ PATH در واقع مجموعه ای از مسیرهای کامپیوترتان هست که برنامه هایی مثل Command Prompt در این مسیرها دنبال برنامه های شما میگردند و خب این اجازه را به شما می دهد که بتاونید پایتون را از هر مسیری در کامپیوتر اجرا کنید. خب بعد از تمام شدن مراحل نصب پایتون باید مطمئن شویم که پایتون نصب شده. برای این کار برنامه Command Prompt را باز می کنیم و بدون نیاز به تغییر مسیر (با توجه به اضافه کردن پایتون به PATH) دستور زیر را تایپ می کنیم.

C:\Users\ASUS>python

خروجی این دستور به این صورت هست و در انتهای خروجی خط فرمان پایتون را <<< نشان می دهد:

Python 3.8.3 (v3.6.3:2c5fed8, Oct  3 2017, 18:11:49) [MSC v.1900 64 bit (AMD64)] on win32

Type “help”, “copyright”, “credits” or “license” for more information.

<<<

این نشان می دهد که پایتون با موفقیت روی کامپیوتر شما نصب شده. برای اطمینان از اجرای درست پایتون همین جا می توانید چندتا دستور پایتون را اجرا کنید. مثلا اگر بخواهیم برنامه معروف Hello World رو اجرا کنیم کافیست دستور زیر را اجرا کنیم:

>>> print(“Hello World”)

Hello World

>>>

خب به همین راحتی یک برنامه پایتون اجرا کردیم. فقط با یک خط کد! همین جا شما می توانید عملیات ریاضی و محاسباتی را هم به راحتی اجرا کنید. بعنوان مثال اگر بخواهید مجموع چند عدد رو حساب کنید کافیست مثل همان چیزی که خودمان می نویسیم در خط فرمان پایتون بنویسید.

>>> 24+56

80

>>>

خب این ها به ما نشان می دهند که پایتون با موفقیت نصب و اجرا شده. متوجه شدید که در انتهای دستورات پایتون نیازی به قراردادن سمی کالن نیست. برای خروج از پایتون هم خیلی راحت می توانید دستور زیر رو اجرا کنید:

>>> exit()

C:\Users\ASUS>

حالا اگر می خواهید بصورت مستقیم به برنامه دسترسی داشته باشید، کافیست در نوار جستجو ویندوز python رو تایپ کنید و برنامه پایتون را اجرا کنید. همان دستورات بالا را در اینجا هم می توانیم اجرا کنیم. خب حالا برای تکمیل مراحل نصب پایتون، باید ببینیم چطور می توانیم برنامه های ویرایشگر کد را نصب کنیم. ویرایشگرهای کد کار برنامه نویسی را برای ما راحت تر می کنند. یکی از محبوب ترین ویرایشگر های کد برای پایتون برنامه VS Code هست که برنامه رایگان هست و می توانید دانلود، نصب و استفاده کنید.

نصب ویرایشگر کد برای پایتون

نصب ویرایشگر کد برای پایتون

آموزش تصویری نصب پایتون در ویندوز

ویرایشکرهای کد زیادی برای پایتون وجود دارد ویرایشگر های تحت وب آنلاین و نرم افزارهای تحت ویندوز. از بین نرم افزار های قابل نصب روی سیستم عامل می توانیم به Pycharm و vscode اشاره کنیم. برای دانلود ویرایشگر تحت ویندوز وارد سایت VScode شوید و نسخه تحت ویندوز را دانلود کنید. مراحل نصب VSCode راحت هست فقط در یکی از مراحل گزینه Add To PATH دارد که مجدد باید تیک آن را بزنید.

حالا می توانید برنامه VSCode را اجرا کنید و گزینه open folder را بزنید و پوشه ای که کدهای پایتون رو در آن دارید باز کنید. قبل از اینکه بخواهید کدهای پایتون را اجرا کنید باید ابتدا دو تا افزونه در VSCode نصب کنید. اولی افزونه Pyhton که افزونه استاندارد پایتون هست. افزونه دومی که باید نصب کنیم افزونه Code Runner هست که اجازه می دهد کدهای پایتون را بصورت مستقیم در VSCode اجرا کنیم. این افزونه به ما اجازه می دهد بجای اینکه در قسمت Command Prompt کدها را اجرا کنیم،در خود VSCode کدها رو اجرا کنیم.

برای نصب افزونه ها، از منوی سمت چپ گزینه Extentions رو انتخاب می کنیم. افزونه های مورد نظر را جستجو می کنیم و نصب می کنیم. بعد از نصب افزونه ها VSCode را ری استارت می کنیم.

نصب برنامه VSCode برای برنامه نویسی پایتون

آموزش تصویری نصب پایتون در ویندوز

بعد از نصب این دو افزونه، به راحتی می توانید از VSCode برای اجرای برنامه هایتان استفاده کنید.

خب تا اینجا مراحل نصب پایتون را برای شما عزیزان شرح دادیم،همچنین سعی شد نکاتی که شما در حین نصب با آن برخورد می کنید بطور کامل شرح داده شود،لذا در صورتی که همچنان در هنگام نصب با مشکل یا اروری مواجه شدید حتما از طریق کامنت و یا شماره های مربوطه با ما در ارتباط باشید.