محتوای همیشه سبز چیست و چگونه می توانید از آن برای استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده کنید؟ به عبارت ساده ، این محتوا است که اهمیت آن را حفظ می کند ، حساس به زمان نیست و مدت ها پس از انتشار همچنان به ترافیک خود ادامه می دهد. در ادامه ، فرمت هایی را ارائه می دهیم که به بهترین وجه تکمیل کننده این رویکرد برای تولید محتوا و چگونگی کارآیی آن در کسب و کار شما هستند.با فن گستران همراه باشید.

محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز چیست؟ محتوای همیشه سبز ، محتوا بهینه شده در جستجو است که به طور مداوم مرتبط است و برای خوانندگان برای مدت طولانی ” تازه “باقی می ماند همانطور که از نام آن پیداست. ممکن است فکر کنید که تمام محتوای آنلاین پایدار است. اما محتوای همیشه سبز متفاوت است.

ایجاد محتوای همیشه سبز نیاز به وقت و هزینه اضافی دارد ، اما ارزش این سرمایه گذاری ها را دارد … اگر می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید ، سال ها به مخاطبان خود کمک کنید و دقیقاً آنچه را که لازم دارند پیدا کنند. برای انجام تمامی این موضوعات به خواندن خود ادامه دهید تیم متخصص فن گستران تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

نمونه هایی از محتوای همیشه سبز

نمونه هایی از محتوای همیشه سبز

نمونه هایی از محتوای همیشه سبز

شما باید محتوا ایجاد کنید که ارزش خاصی را برای مخاطبان خاص شما ایجاد کند. مشکل دشوار Evergreen content این است که اغلب محبوب ترین موضوعات صنعت قبلاً پوشش داده شده اند ، شاید حتی صدها بار. در این حالت ، شما باید چرخش منحصر به فرد خود را در این موضوع اضافه کنید یا به جستجوی کلمات کلیدی بپردازید که میزان مناسبی از ترافیک دارند اما به همان اندازه رقابت ندارند. این باعث می شود محتوای شما با ارزش تر شود و بیشتر در نتایج موتور جستجو بالا برود.

کدام محتوا همیشه سبز نیست؟

کدام محتوا همیشه سبز نیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟ چگونه آن را تولید کنیم؟

برای توضیح بیشتر محتوای همیشه سبز ، بگذارید ببینیم کدام محتوا همیشه سبز نیست. برای روشن تر ساختن نوع نوشتن “همیشه سبز” ، می توانیم بررسی کنیم که چه نوع قطعات به طور خاص همیشه سبز نیستند. برای مثال مقالاتی در ارتباط با آمار و گزارش هایی که به سرعت تغییر می کنند نمی توانند همیشه سبز باشند. به یاد داشته باشید ، محتوای همیشه سبز هیچ تاریخ انقضاء واقعی ندارد و ارزش آن را در طولانی مدت حفظ می کند .

نکاتی برای نوشتن مطالب همیشه سبز

نکاتی برای نوشتن مطالب همیشه سبز

نوشتن مطالب همیشه سبز

اکنون که می دانید محتوای همیشه سبز چست. در اینجا چند نکته خاص برای نوشتن محتوای همیشه سبز آورده شده است:

کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید. برای سئو ، بهینه سازی کنید. وقتی کلمات کلیدی خود را داشته باشید ، فراموش نکنید که از بهترین شیوه های SEO برای بهینه سازی صفحه استفاده کنید. متن را به تصاویر اضافه کنید ، و کلمه کلیدی را در عنوان ، URL سرچ کنید.

برای بهبود رتبه بندی سئو ، شما همچنین باید مقالات همیشه سبز مربوط به لینک را به هم پیوند دهید.

برای مبتدیان بنویسید: ممکن است شما نیاز به اشتراک تخصص خود را داشته باشید ، اما این کار را به روشی انجام دهید که به مبتدیان کمک کند.

به احتمال زیاد کارشناسان در حال جستجوی مباحث گسترده نیستند ، و شما می خواهید برای یک مخاطب بزرگ ، محتوای همیشه سبز تولید کنید.

از زبان بیش از حد فنی اجتناب کنید: مبتدیان اغلب زبان بیش از حد فنی را درک نمی کنند ، بنابراین سعی کنید هر وقت ممکن است از استفاده از آن خودداری کنید.

محتوای خود را مجدداً تکرار کنید: هنگامی که یک محتوای عالی را ایجاد می کنید ، بسیاری از روش ها وجود دارد که می توانید آن ها را بکار گیرید و دوباره از ایده های خوب خود در قالب های مختلف استفاده کنید.

محتوای همیشه سبز تنها راه موفقیت نیست

محتوای همیشه سبز تنها راه موفقیت نیست

Evergreen content

محتوای همیشه سبز عالی است ، اما فکر نکنید همه چیزهایی که ایجاد می کنید همیشه سبز (یا باید) همیشه سبز باشد. قطعات به زمان و موضوع نیز بستگی دارد. این قطعات برای کمپین های بازاریابی کوتاه مدت مناسب هستند وقتی می خواهید ترافیک زیادی داشته باشید و در مدت زمان کمی موفق شوید. بهترین استراتژی بازاریابی محتوا شامل ترکیبی از پست های ماندگار همیشه سبز و مقالات موضعی تر است.

محتوای همیشه سبز را در وبلاگ خود دفن نکنید

محتوای همیشه سبز را در وبلاگ خود دفن نکنید

محتوای همیشه سبز در وبلاگ

پس از ایجاد محتوای همیشه سبز خود ، آن را در وبلاگ خود دفن نکنید. اگر محتوای خود را منتشر کردید و ” آن را تنظیم و فراموش کردید” ، نتیجه ای را که امیدوارید دریافت کنید ، به دست نمی آورید. در عوض ، باید تلاش کنید تا محتوای ارزشمند همیشه سبز خود را برجسته کنید تا بلافاصله توسط بازدید کنندگان سایت مشاهده و در دسترس باشد. چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

 •  صفحات راهنمای آموزشی را در وب سایت خود بسازید که برای افراد مبتدی در صنعت هدف قرار گرفته و مخاطبان خود را به سرعت و به راحتی به مطالب چگونگی و اصطلاحات خود کمک کنند.
 •  پست های وبلاگ همیشه سبز خود را در نوار کناری وبلاگ خود یا در یک بنر در صفحه اصلی خود برجسته کنید.
 •  ارسال مجدد پست های همیشه سبز در وبلاگ خود به صورت دوره ای (با به روزرسانی ها ، مطابق با کاربرد) ، کار خود را به بزرگترین مخاطب نشان دهید.
 •  صفحه “شروع از اینجا” را در وب سایت خود ایجاد کنید که به افراد دارای اصول و ویژگی های محتوای آموزشی کمک می کند.
 •  در تمام شبکه های خود یک کمپین رسانه ای اجتماعی در اطراف محتوای خود ایجاد کنید.
 •  روش (تماس) تلفنی که شما انتخاب می کنید بسیار مهم است و به محتوا، بهترین فرصت برای موفقیت را می دهید.

به روز رسانی محتوا همیشه سبز

به روز رسانی محتوا همیشه سبز

به روز رسانی محتوا همیشه سبز

علاوه بر برجسته کردن مطالب خود ، باید از به روز بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید. در حالی که برای به روز رسانی مطالب همیشه سبز نباید کار زیادی انجام شود ، یافته های جدیدی وجود خواهد داشت ، مقالات جدیدی که می توانید برای آن ها پیوند لینک کنید و سایر پیشرفت های جدید. علاوه بر این ، به روز رسانی مطالب و تاریخ منتشر شده آن می تواند به رتبه بندی سئو کمک کند. بسیاری از موارد در مورد چگونگی به روز رسانی محتوای همیشه سبز در رتبه بندی سئو وجود دارد. پس از به روزرسانی مطالب خود ، آن را تبلیغ کنید انگار که این یک قطعه جدید است.

برای دیدن اینکه محتوای شما به مرور زمان در رتبه بندی جستجو کاهش یافته است یا حتما باید به روز شود ، از ردیاب موقعیت های Ahrefs استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، همیشه محتوای جدیدی ایجاد می شود و برخی از آن ها برای همان کلمات کلیدی مورد نظر خود رقابت می کنند. برای ماندن در بالا باید محتوای خود را تازه و جامع نگه دارید.  هنگام به روز رسانی محتوا ، عناصر زیر را در خاطر داشته باشید:

 • سودمندی (کاربران می توانند بلافاصله اقدامی انجام دهند؟)
 •  وضوح ( آیا اصطلاحات گیج کننده ای وجود دارد؟ آیا قطعه به صورت منطقی جریان می یابد؟ )
 • Tone (آیا نوشتن شما دوستانه ، قابل دسترسی و پر از توصیه های متخصص است؟ )
 • اشتراك پذيري ( آيا خوانندگان مي توانند به آساني مطالب را در رسانه هاي اجتماعي از طريق برنامه ها اشتراك گذاري كنند يا خیر)

بهترین روش ایجاد محتوای همیشه سبز

بهترین روش ایجاد محتوای همیشه سبز

روش ایجاد محتوای همیشه سبز

در زیر ترفندهای متداول برای افزایش طول عمر یک مقاله آورده شده است.

پاسخ به سؤالات متداول خواننده، ارائه نکات مربوط به صنعت ، نحوه مقالات یا مشاوره توضیح مفاهیم رایج در صنعت برای خوانندگان خود دارای توصیفات و بررسی محصولات (اما این موارد می تواند مشکل باشد زیرا محصولات اغلب با مدل های جدیدتر جایگزین می شوند)

تلاش برای ایجاد قطعات همیشه سبز برای وب سایت شما در حالی که SEO را در ذهن داشته باشید به شما کمک می کند تا مطالب مفیدی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید که می توانند برای ماه ها یا حتی سال های بعدی به آن ها مراجعه کنند.

ایده های محتوای همیشه سبز

ایده های محتوای همیشه سبز

ایده های محتوای همیشه سبز

هنوز مغز خود درگیر برخی از قالب های همیشه سبز که برای تجارت شما کارایی دارد ، می کنید؟ در اینجا یک لیست جامع وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. در هنگام گیر شدن به این لیست مراجعه کنید. ایجاد محتوای همیشه سبز باید یک هدف مداوم برای کسب و کار شما باشد ، بنابراین به احتمال زیاد شما می توانید در بیشتر مواقع از اکثر قالب ها استفاده کنید.

1. تحقیقات اصلی

2. مطالعات موردی “چه اشتباهی رخ داده است”

3. چگونه برای مبتدیان

4. چگونه برای کاربران پیشرفته

5. چگونگی چک لیست

6. نحوه انتخاب بهترین محصول

7- چگونه کاری را با گذشت زمان انجام دهیم

8. فهرست منابع

9. بهترین لیست ابزارهای پرداخت رایگان

10. بهترین کتاب ها برای یک هدف خاص

11. اشتباهات رایج در یک صنعت خاص

12. تاریخچه یک موضوع یا محصول

13. “بزرگترین” از جمع بندی

14. بهترین یا بدترین تمرین برای تحقق یک هدف خاص

15. واژه نامه کامل یک موضوع

16. هر آنچه را که باید درباره ____ بدانید.

دریابید که چگونه یک دیپلم حرفه ای در بازاریابی دیجیتال می تواند به شما در هدایت یک استراتژی دیجیتال موفق کمک کند.

کلمات کلیدی و محتوای همیشه سبز

کلمات کلیدی و محتوای همیشه سبز

کلمات کلیدی و محتوای همیشه سبز

نوشتن محتوای همیشه سبز در کنار کلمات کلیدی که ارزش وب سایت شما را بالا می برد به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا خوانندگان را به صفحه شما هدایت کنند. به عنوان مثال ، اگر وب سایت شما در مورد سلامتی و تناسب اندام است ، پس نوشتن محتوا با استفاده از کلمات کلیدی مانند “بهترین تمرینات پا” ممکن است یک موضوع همیشه سبز هوشمند محسوب شود ، زیرا مخاطب شما احتمالاً همیشه در جستجوی بهترین تمرینات پا ، فارغ از فصل هستند .

بهینه سازی محتوای همیشه سبز و موتور جستجو

بهینه سازی محتوای همیشه سبز و موتور جستجو

بهینه سازی محتوای همیشه سبز

برای درک بهتر اینکه چرا Evergreen content اینقدر قدرتمند است ، درک این مسئله که چگونه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کار می کند مهم است. موتورهای جستجو در سه مرحله زیر کار می کنند:

 •  کشف محتوا نمایه سازی: تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و ذخیره محتوا بازیابی (یا رتبه بندی)
 •  جایی که پرس و جو کاربر لیستی از صفحات مربوطه را با کلمات کلیدی ایندکس شده مطابقت می دهد موتورهای جستجو دائماً از عنکبوت ها (رباتهای نرم افزاری) برای نمایش صدها میلیون صفحه وب موجود برای کلمات کلیدی که به بهترین وجه با پرس و جو جستجوی کاربر استفاده می کنند ، استفاده می کنند.
 •  بخشی از الگوریتم برای فهرست بندی صفحات وب شامل داده هایی مربوط به محتوای تاریخ شده یا منقضی شده است که در تاریخ اخیر تعداد بازدیدها یا ترافیک زیادی نداشته است.

به عنوان مثال ، اگر این داستانی در مورد دستمزد دندانپزشکان در یک سال معین است ، ربات ها بر این اساس این صفحه را فهرست می کنند. اما یک پرس و جو عمومی تر برای پیدا کردن “متوسط ​​حقوق یک دندانپزشک” ، محتوای آن سال گذشته را در صدر نتایج موتورهای جستجو قرار نمی دهد.  از آنجا که محتویات همیشه سبز همیشه تاریخ انقضا ندارند و معمولاً از کلمات کلیدی استفاده می کنند که بارها و بارها قابل جستجو هستند ، بنابراین بسته به پرس و جو ، موتورهای جستجو به احتمال زیاد به طور مداوم قطعه خاصی از محتوای همیشه سبز را جمع می کنند.

ابزاری برای ایجاد محتوای همیشه سبز

ابزارهای مختلفی در بازار وجود دارد که به شما در یافتن محتوای همیشه سبز کمک می کند. امروز ، ما روی آن هایی که رایگان هستند تمرکز می کنیم.

 • Google Trends

این ابزار به شما کمک می کند تا بدانید که آیا موضوعی که قصد دارید در مورد آن بنویسید ، جستجو ها را به مرور زمان انجام داده است یا برعکس ، این چیزی موقتی است.  در مثال بعدی مشاهده می کنیم که چگونه برخی از جستجوها با گذشت زمان باقی می مانند و برخی دیگر عمر کوتاهی دارند.

Google Trends

Google Trends

در تصویر زیر می توانیم ببینیم که موضوعات خاص در بعضی مقاطع بسیار محبوب بودند اما دیگر طولانی نبودند. بنابراین ، آنها را نمی توان محتوای همیشه سبز در نظر گرفت.

ابزار Google Trends

ابزار Google Trends

اگر مورد برند دستگاه های تلفن مانند اپل، شیائومی، سونی ، سامسونگ یا ال جی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم ، می توانیم ببینیم که چگونه این مدل ها بسیار پرطرفدار بودند و در برخی از نقطه ها جستجوهای زیادی دریافت می کردند. با این حال ، موقتی بود ، بنابراین محبوبیت خود را از دست دادند و جایگزین شدند.

 • Answer the Public

خوانندگان آینده ما کدام سوالات و پرس و جوهایی درباره یک موضوع خاص دارند؟  موضوعی را که می خواهید در مورد آن بنویسید ، وارد کنید و آنچه را که مردم جستجو می کنند کشف کنید. پس از یافتن ایده های محتوا ، همیشه می توانید در Google Trends بررسی کنید تا بدانید که آیا این عنوان موقتی است یا به مرور زمان باقی مانده است.  در مثال زیر ما اصطلاح عمومی “محتوا همیشه سبز” را وارد کرده ایم. هنگامی که روی “جستجو” ضربه می زنید ، تمام نمایشگرهایی که کاربران در مورد این موضوع جستجو می کنند ظاهر می شوند . برای گرفتن ایده برای محتوای همیشه سبز خود بسیار جالب است.

ابزار Answer the Public

ابزار Answer the Public

 • Google

همین موتور جستجو ایده ها و سؤالاتی را در اختیار شما قرار می دهد که افراد به دنبال آن هستند. کلمه ای را وارد کنید و سؤالات و پیشنهادهایی را که Google ارائه می دهد پیدا کنید.

LSI Google

LSI Google