سئو کلاه سیاه ممکن است برای بهبود رتبه بندی شما و به دست آوردن دید بیشتر در جستجو ، میانبر باشد. اما قبل از درگیر شدن در این تاکتیک ها فکر کنید. تکنیک های کلاه سیاه بیشتر از آنچه می تواند به شما کمک کند به SEO شما صدمه می زند. اگر کنجکاو هستید که رایج ترین شیوه های سئو کلاه سیاه که امروزه برای دستکاری در گوگل استفاده می شود کدامند ، این مطلب را دنبال کنید. من قصد دارم آن ها را در این مقاله فاش کنم! پس با فن گستران همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه روشی غیر اخلاقی است که توسط برخی بازاریاب های اینترنتی برای تقویت نتایج وب سایت و کسب رتبه های بهتر در SERP ها (صفحه نتایج موتور جستجو) استفاده می شود. این عمل به بازاریابان اجازه می دهد تا به جای سرمایه گذاری در زمان و منابع مورد نیاز خود برای ایجاد یک استراتژی بلند مدت و پایدار ، رونق سریع را بدست آورند. این روش ها با نادیده گرفتن قصد کاربر و دور زدن بهترین شیوه های سئو ، مخالف دستورالعمل های موتور جستجو است. گوگل وب سایت هایی را که مطابق با بهترین روش ها و پذیرایی از کاربران هستند ، پاداش می دهد و با کاهش رتبه بندی ، وب سایت هایی را که از شیوه های ناشایست استفاده می کنند ، جریمه می کند. تکنیک های سئو کلاه سیاه هدف جستجوگر را نادیده می گیرد و تلاش می کند تا با تقلب در سیستم و به دست آوردن رتبه در جستجو از طریق شیوه های نامشخص ، به جستجوی بهترین روش بپردازد. فن گستران بهترین انتخاب و  پشتیبان برای سئو سایت شما است. شما می توانید از طریق همین سایت و یا با شماره تماس 09166680284  با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده و تجربه کاربری لذت بخشی را در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

هدف اصلی سئو کلاه سیاه (black hat seo) چیست؟

هدف اصلی سئو کلاه سیاه (black hat seo)

black hat seo

چرا برخی از متخصصان سئو از تکنیک های SEO Black Black استفاده می کنند؟

زیرا آن ها می خواهند برای مشتریان خود نتایج سریع و “برنده های سریع” کسب کنند. در حالی که این بردهای سریع ممکن است در کوتاه مدت نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد ، فقط زمان لازم است که این نتایج از بین بروند و سایت شما با جریمه هایی برخورد کند که منجر به از دست رفتن کل حضور آنلاین شما شود.  متأسفانه ، بسیاری از “متخصصان سئو” در خارج وجود دارند که به این صنعت نام بدی می دهند زیرا آن ها از این تکنیک ها استفاده می کنند تا به مشتریان خود سرعت بیشتری ببخشند ، آن ها را از بین ببرند ، و وقتی همه این ها خراب شود ، آن ها از این کار استفاده نمی کنند. سئو کلاه سفید ، اگرچه ممکن است زمان و حوصله بیشتری را ببرد ، از تکنیک هایی استفاده می کند که اخلاقی و پایدار است و نتایج طولانی مدت را در اختیار سایت شما قرار می دهد که بدون ترس از مجازات شدن ، می توانید روی آن ها حساب کنید.

تفاوت اصلی سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

تفاوت اصلی سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

به عبارت ساده:

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO): از موتورهای جستجوگر برای تقویت رتبه بندی در کوتاه مدت بهره می برد. نتایج (در صورت وجود) به سرعت اتفاق می افتد اما به همان سرعت محو می شوند.

سئو کلاه سفید (White hat SEO): برای افزایش رتبه ها به روشی ثابت و قابل کنترل ، که به دنبال نتایج طولانی مدت و پایدار است و برای آینده پایدار است ، از دستورالعمل های موتور جستجو کاملاً پیروی می کند.

برای مقایسه سئو کلاه سیاه در مقابل کلاه سفید:

سئو کلاه سیاه از رهنمودهای موتور جستجو برای افزایش رتبه استفاده می کند. SEO کلاه سفید از نزدیک دستورالعمل های موتور جستجو را برای افزایش رتبه دنبال می کند. برخی از بازاریابان استفاده از سئو کلاه سیاه را از تکنیک های کلاه سفید استفاده می کنند زیرا فکر می کنند با الگوریتم های گوگل می توانند دید جستجو را سریعتر یا ارزان تر بخشند. اما سئو کلاه سیاه در واقع می تواند به سئوی بلند مدت شما بسیار بیشتر از چیزی که کمک می کند صدمه بزند.

چرا سئو کلاه سیاه برای سایت خطرناک است؟

چرا سئو کلاه سیاه برای سایت خطرناک است؟

استفاده از Black Hat SEO برای سایت

تاکتیک های سئو در black hat seo می تواند به بسیاری جهات به وب سایت شما و به یکپارچگی برند شما آسیب برساند. برای مبتدیان ، این امر می تواند منجر به کاهش رتبه موتورهای جستجو یا حتی باعث شود سایت شما به طور کامل از نتایج موتورهای جستجو ناپدید شود.  اگر سایت شما از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کند ، شما به صراحت شرایط خدمات موتور جستجو را نقض می کنید و به همین دلیل ، موتور جستجو ممکن است شما را به دلیل درگیر شدن در چنین روش هایی مجازات کند. اگر هدف نهایی شما دستیابی و حفظ رتبه های بالاتر است ، مطمئناً این راه برای انجام آن نیست.  در بهترین حالت تکنیک های کلاه سیاه فقط نتایج کوتاه مدت ایجاد می کنند. استراتژی های کلاه سیاه از نقاط ضعف موتورهای جستجو بهره می گیرند ، بنابراین ، نتایج شما با استفاده از این تکنیک ها به محض بسته شدن این نقاط ناپدید می شوند – که به ناچار دیر یا زود بسته می شود زیرا موتورهای جستجو هر روز باهوش تر و شهودی تر می شوند. اگر می خواهید به نام تجاری شما اعتماد ، احترام گذاشته شود و در دنیای آنلاین دارای اقتدار باشد ، ماندن در بهترین موتورهای جستجو بهترین منافع شماست.  آخرین کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد یک تجربه کاربری ضعیف است که گمراه کننده است و قصد جستجوی آدرس را ندارد. شما نه تنها مشتریان را از طریق رتبه بندی ضعیف از دست می دهید ، شما تجارت بالقوه را از دست نخواهید داد زیرا سایت و مارک شما با کیفیت پایین و غیر قابل اعتماد به نظر می رسد. اگر می خواهید برای سئو سایت بهترین راه را انتخاب کنید و به رتبه های برتر برسید، روی لینک کلیک کرده و از مشاورین فن گستران برای بهبود کسب و کار خود بهره ببرید.

تکنیک های خطرناک black hat seo که منجر به نابودی سایت می شوند!

تکنیک های خطرناک black hat seo که منجر به نابودی سایت می شوند!

تکنیک های خطرناک black hat seo

1. انتشار مجموعه ای از مطالب کم کیفیت

موتورهای جستجو وب سایت هایی را ترجیح می دهند که محتوای بسیار با کیفیت دارند. از آنجا که ایجاد محتوای با کیفیت بالا آسان یا ارزان نیست ، بسیاری از بازاریابان کلاه سیاه سعی دارند سیستم را با انتشار مطالب کم کیفیت ، کم ارزش و ارزان قیمت ضرب و شتم کنند.  به جای این تاکتیک کلاه سیاه ، محتوای مناسب و با ارزش را برای خوانندگان ایجاد کنید که به هدف جستجو پاسخ دهد.

2. کلمات کلیدی و محتوای تکراری

چاشنی کلمات کلیدی عمل با استفاده از یک کلمه کلیدی بیش از حد در محتوای شما برای تلاش و گرفتن موتورهای جستجو برای رتبه بندی صفحه است. اگر درصد تراکم کلمه کلیدی آن بسیار بالا باشد ، می تواند از یک صفحه استفاده کند. محتوای تکراری در تلاش برای جذب موتورهای جستجو ، در همان صفحه در چندین صفحه از وب سایت منتشر می کند. هر دو این تاکتیک ها معمولاً خلاف دستورالعمل های موتور جستجو هستند. به جای پر کردن کلمات کلیدی و کپی کردن مطالب ، از بهترین شیوه های بهینه سازی کلمه کلیدی و یک چک کننده محتوای تکراری استفاده کنید تا مطمئن شوید صفحات شما سیگنال های مناسب را به موتورهای جستجو ارسال می کنند.

3. عبا Cloaking

یک تکنیک black hat seo است که برای فریب موتورهای جستجو برای رتبه بندی محتوا برای یک عبارت جستجوی خاص که به متن صفحه مربوط نمی شود ، استفاده می شود. Cloaking در حالی که قطعه متفاوتی از محتوا را برای موتورهای جستجو نشان می دهد ، یک قطعه از مطالب را به کاربران نشان می دهد.

4. استفاده از تغییر مسیرهای اشتباه

تغییر مسیرهای دروغین یکی دیگر از ترفندهای کلاه سیاه است که برای گمراه کردن مخاطبان و موتورهای جستجو استفاده می شود. پیوند هدایت تنظیم شده است که کاربران و موتورهای جستجو را به صفحات مختلف سوق می دهد. از طرف دیگر ، به منظور افزایش رتبه بندی جستجوی صفحه با کیفیت پایین ، یک صفحه با کیفیت بالا به یک صفحه با کیفیت پایین هدایت می شود.

5. خرید بک لینک

گرفتن بسیاری از سایت های با کیفیت بالا برای پیوند به سایت شما یک تکنیک سئو خارج از صفحه است که می تواند باعث افزایش رتبه های جستجو شود. به جای کسب ارگانیک از بک لینک های با کیفیت بالا ، بازاریابان کلاه سیاه ممکن است وب سایت هایی را برای لینک دادن به سایت خود بپردازند.

“جهت راهنمای ایجاد بک لینک به صفحه راهنمای کامل لینک سازی در سال 2020 مراجعه کنید “

6. استفاده از مزارع پیوند و شبکه های وبلاگ خصوصی

زراعت پیوند و شبکه های وبلاگ خصوصی دو راه دیگر هستند که کلاه های سیاه سعی در ساختن سریع و به صورت غیر ارگانیک پیوندها دارند. در این شرایط ، بازاریاب از شبکه ای از وب سایت های ایجاد شده صرفاً برای پیوند به سایت هایی که می خواهند رتبه بندی جستجوی خود را بهبود ببخشند ، استفاده یا پرداخت می کند.

7. نظرات وبلاگ اسپم

در تلاش دیگری برای به دست آوردن پیوند به وب سایت خود ، بازاریابی با استفاده از سئو کلاه سیاه ممکن است درباره ده ها و ده ها پست وبلاگ با پیوند به وب سایت خود نظر دهد.

8. سوءاستفاده از داده های ساخت یافته

داده های ساختار یافته کد به یک صفحه وب اضافه شده است تا به موتورهای جستجو بگوید چه اطلاعات غنی برای نمایش در صفحات نتایج جستجو دارند. سئو کلاه سیاه داده های ساختاری را برای دستیابی به موتورهای جستجو برای نمایش اطلاعات نادرست در نتایج جستجو ، دستکاری می کند.

9. سئو منفی

گزارش دهی SEO منفی یک تاکتیک است که به منظور ایجاد یک سایت رقیب درگیر black hat seo است. هدف از این تاکتیک جریمه شدن رقبا توسط موتورهای جستجو است. به نظر می رسد که سایت دیگری مشغول SEO  کلاه سیاه است ، یا به دروغ ادعا می کند که آن ها هستند و گزارش آن به موتور جستجو یک تاکتیک کلاه سیاه است.

عواقب سئو کلاه سیاه

عواقب سئو کلاه سیاه

عواقب سئو کلاه سیاه black hat seo

تکنیک های کلاه سیاه برای تمرین بسیار خطرناک هستند زیرا معمولاً دیر یا زود تشخیص داده می شوند. در نتیجه ، یک وب سایت می تواند ممنوع یا مجازات شود. ممنوعیت بسیار نادر است زیرا به معنای حذف نهایی یک وب سایت خاص از SERP ها است. مجازات نتیجه ای بسیار متداول برای پرداخت هزینه SEO منفی است و شامل پایین آمدن رتبه وب سایت است. آیا تکنیک سئو کلاه سیاه دیگری را می شناسید که محبوبیت بیشتری کسب می کند؟ کدام تکنیک بیشتر شما را ناامید می کند؟ افکار و ایده های خود را در نظرات زیر با فن گستران به اشتراک بگذارید.

نتیجه گیری

تکنیک سئو کلاه سیاه

تکنیک black hat seo

سئو کلاه سیاه می تواند به چندین روش به وب سایت و مارک شما آسیب برساند. این می تواند به رتبه بندی و جستجو کمتر منجر شود یا حتی باعث شود سایت از نتایج جستجو به طور کامل ناپدید شود. از آن جا که تکنیک های SEO  به طور واضح بر خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است ، موتورهای جستجو ممکن است در صورت درگیر شدن در این تاکتیک ها ، سایت ها را در صفحات نتایج جستجوی خود ممنوع کنند. این فقط نتایج کوتاه مدت (در صورت وجود) ایجاد می کند. از آن جا که استراتژی های کلاه سیاه از نقاط ضعف در دستورالعمل های جستجو سوء استفاده می کنند ، نتایج حاصل از تاکتیک ها پس از برطرف شدن سوراخ ناپدید می شوند. این موضوع به طور مداوم اتفاق می افتد ، زیرا موتورهای جستجوگر همیشه به دنبال و رفع نقاط ضعف هایی هستند که افراد برای بازی سیستم استفاده می کنند. این یک تجربه ضعیف ، آزار دهنده یا گمراه کننده را برای مخاطبان ایجاد می کند. بسیاری از تاکتیک های کلاه سیاه یک تجربه کاربری ضعیف را ایجاد می کند ، که می تواند باعث شود کاربران صفحه را ترک کنند. همچنین می تواند یک برند را اسپم و نامطبوع جلوه دهد. اگر می خواهید طولانی مدت به جستجوی خود دست پیدا کنید و اعتماد به نفس را با کاربران ایجاد کنید ،از سئو کلاه سیاه بپرهیزید.