سئو چیست؟

سئو مخفف کلمات search engine optimization است و به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو که شامل عملیات و فرآیندهای بهینه سازی صفحات وب به منظور ایندکس مناسب آن ها و کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجوی وب مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … می باشد. این کار روش های خاص خود را دارد که به میزان آن ، از رتبه یک سایت تا میزان ترافیک آن بهبود می یابند مثلا عوامل متعددی مثل کلمات کلیدی ، میزان لینک دهی سایت های دیگر تاثیر گذار می باشند. اما سئو سایت تنها برای بهبود رتبه نیست بلکه می تواند کمکی برای کاربر پسند بودن سایت نیز باشد.

چرا سئو (seo) مهم است؟

چرا سئو (seo) مهم است؟

سئو چیست؟

همه ما هر روزه عبارات و کلماتی را در کادر جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل وارد می کنیم و سپس با تعدادی سایت در نتیجه سرچ مواجه می شویم. موتورهای جستجو به وسیله الگوریتم ها و فرآیندهای خاص خود این نتایج را طبق رتبه کسب شده هر کدام ، برای ما نمایش می دهند. حال فرض کنید این موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را در پایگاه داده خود پیدا و نمایش دهند. به وضوح می توان حدس زد چه اتفاقی می افتد. کاربران و در نتیجه مشتریان به سایت شما دسترسی نخواهند داشت. با این تفاسیر می توان دریافت که عبارات و موتورهای جستجو تا چه حد مهم هستند و سئو این نتایج را برای سایت به ارمغان می آورد. سئو و بهینه سازی سایت به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای سایت را بهتر درک کنند و از این رو محتوای وب سایت به طور مناسبی ایندکس شده و در نتایج جستجو به نمایش در می آیند.

سئو چگونه کار می کند؟

سئو چگونه کار می کند؟

seo چیست

سئو به سایت ها اجازه می دهد که مشتریان بیشتری در نتایج جستجو داشته باشند در نتیجه ترافیک بیشتر و مشتریان بیشتر برای آن ها ایجاد خواهد شد. البته راهکارهای سئو به طور رسمی در جایی ثبت نشده است. هیچ فرمول مشخصی برای سئو وجود ندارد زیرا  گوگل با تغییرات روز به روز الگوریتم های خود سعی دارد تا از دور زدن قوانین  برخی سئو کاران جلوگیری کند در نتیجه دست یافتن به آن ها سخت تر از چیزی است که فکر می کنید. اما با این حال سئو سایت اغلب در استفاده از راهکارها و کمی آزمون و خطا به دست می آید. در این راهکارها با تجربیات و آزمون و خطا باید از تاکتیک های مثبت استفاده کرد. سپس تاکتیک های با تاثیر منفی را کنار گذاشته و از انجام کارهایی که سودی نداشته اند دست کشید. سپس به تمرین و تکرار آن پرداخت.

انواع تکنیک های سئو

 • کلاه سفید

سئو کلاه سفید

سئو چیست

موتورهای جستجو برای رسیدن به سئوی برتر سایت مجموعه قوانین و اصولی را وضع کرده اند که نباید پا را از آن ها فراتر گذاشت. سئو کلاه سفید به استفاده از تکنیک ها ، روش ها و استراتژی هایی که از این قوانین تبعیت می کنند اشاره دارد که می کوشد یک محتوای ارزشمند را به بهترین شکل ممکن به موتورهای جستجو معرفی کند. انجام سئو و بهینه سازی سایت در جهت رضایت مشتریان برای رسیدن به اهداف را سئو کلاه سفید می نامند. سئو کلاه سفید همچنین به سئو اخلاقی نیز یاد می شود زیرا در آن هیچ فریب کاری و یا دور زدن قوانین وجود ندارد و تنها با تبعیت از قوانین و یا در بلند مدت و به طور طبیعی به رتبه های برتر دست می یابد. فرآیند white seo به راحتی و یک شبه انجام نمی شود بلکه در زمان طولانی و طی انجام کارهای پیوسته بر روی سایت پیش می رود. نتیجه آن ترفیع سایت و کسب اعتماد از گوگل می باشد تا به راحتی جای شما را با دیگری عوض نکند.

 • کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

سئو چیست

تکنیک سئو کلاه سیاه در مقابل کلاه سفید قرار دارد. این روش به فریب ، دستکاری و بازی الگوریتم های موتورهای جستجو می پردازد و با انجام این روش های غیر قانونی خیلی سریع و غیر طبیعی به رتبه برتر دست می یابد و به عبارتی ره صد ساله را در یک شب می پیماید. در واقع سئو کلاه سیاه با شناسایی محدودیت ها و ضعف های الگوریتم های جستجو سایت را به شکلی بهینه سازی می کند که به جای حق طبیعی قرار گرفتن در نتایج جستجو موتورهای جستجو را فریب می دهید تا در نتایج بالا قرار بگیرید. برخی از روش های کلاه سیاه عبارتند از : استفاده بی رویه از کلمات کلیدی ، کامنت های اسپم ، محتوای کپی شده ، مخفی کاری و ایجاد گسترده شبکه های بک لینک. البته با هوشمندانه تر شدن و آپدیت شدن روز به روز این الگوریتم ها عرصه بر تکنیک کلاه سیاه تنگ می شود. هر چند ماه یک بار این تکنیک های کلاه سیاه را شناسایی می کند و آن ها را تنبیه کند به طور کل آن ها را از پایگاه داده خود حذف کند و یا با نزول شدید رتبه مواجه شوند.

 •  کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری

سئو چیست

سئو کلاه خاکستری چیزی بین کلاه سیاه و کلاه سفید نیست بلکه خود دارای تکنیک هایی است که بسیار شبیه به کلاه سیاه می باشد. کلاه خاکستری با حرکت بر روی قوانینی حر کت می کند که توسط الگوریتم های گوگل شامل مجازات نمی باشند اما خیلی هم مورد تایید آن ها نمی باشند. افرادی از این تکنیک  استفاده می کنند که خیلی به قانون پایبند نیستند اما نمی خواهند کار غیر قانونی هم انجام دهند! جواب دادن قطعی این تکنیک تنها توسط حرفه ای ها می توان به وقوع می پیوندد به همین دلیل همه نمی توانند صد در صد به آن اعتماد کنند. برخی تکنیک های سئو کلاه خاکستری شامل : خرید دامین ، طراحی مجدد سایت ، ایجاد حساب های شبکه های اجتماعی جعلی ، به کارگیری کلمات کلیدی فقط در عنوان و… می باشد.

هدف اصلی سئو چیست؟

هدف اصلی سئو چیست؟

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

در واقع هدف اصلی سئو دست یافتن به رتبه برتر از طرف گوگل می باشد که به افزایش میزان کسب و کارهای اینترنتی و جلب کاربران می انجامد. به همین منظور باید ارتباط نزدیکی بین کلمات کلیدی و صفحات سایت ایجاد کرد زیرا نتایج جستجوی گوگل نیز بر اساس کلمات کلیدی نمایش داده خواهند شد. با مرور زمان طی افزایش کلیک ها بر روی لینک سایت ، میزان رتبه سایت نیز بهبود می یابد که باعث قرار گرفتن لینک سایت در نتایج بالاتر می باشد. بسته به نوع کسب و کار سئو می تواند اهداف گوناگونی داشته باشد اما به طور کلی می توان اهداف زیر را برای آن بیان کرد:

 • افزایش میزان بازدید و ترافیک
 • افزایش میزان کسب در آمد
 • به دست آوردن رضایت مشتریان
 • برندسازی کسب و کار برای افزایش بازدید
 • بهترین ابزار برای تبلیغات

سئو داخلی on page

سئو داخلی on page

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

فاکتورهای جستجوگرهای on page ، عناصری هستند که در داخل  شما اتفاق می افتند و شامل مواردی هستند که بر آنها کنترل کاملی دارید ، به این معنی که می توانید با رعایت بهترین شیوه های سئو برای بهبود این عوامل در طول زمان کار کنید. این گزینه ها فراتر از بازاریابی محتوا می باشند و با سطوح عمیق HTML سایت در ارتباط می باشند. در اینجا فقط چند عامل سئو on page وجود دارد که می توانند به شما در بهبود رتبه جستجو و سئو سایت کمک کنند:

Tag عنوان : برچسب عنوان در هر صفحه به موتورهای جستجو می گوید صفحه شما در مورد چیست. اولین چیزی که کاربر می بیند همین تگ است که در آدرس صفحه قرار دارد. این تگ باید شامل 70 کاراکتر یا کمتر باشد ، همچنین بهتر است از کلماتی از جمله کلمه کلیدی که محتوای شما روی آن متمرکز است و یا نام تجارتتان استفاده شود.

Tag توضیحات متا : توضیحات متا در وب سایت شما اطلاعات بیشتری در مورد محتوای هر صفحه است که آن را به موتورهای جستجو می گوید و همچنین کاربر را ترغیب به خواندن ادامه مطلب می کند. تعداد کاراکترهای آن باید بین 130 تا 165 باشد ، علاوه بر این هر صفحه باید توضیحات متا مخصوص خود را داشته باشد.

Tag هدینگ : تگی است که اغلب افراد با آن آشنایی دارند و بیشتر برای شکیل تر و منظم نشان دادن تیترها و عناوین به کار می رود. این تگ به صورت H شناخته شده می باشد و از h1 تا h6 شماره گذاری می شود. تگ  h1 دارای وزن بیشتر می باشد و فقط یک بار برای عنوان در متن استفاده می شود اما از بقیه تگ ها می توان چندین بار استفاده کرد. با به کار بردن عنوان در تگ h1 و قرار دادن  کلمات کلیدی در باقی تگ ها می توان رتبه سایت را بهبود بخشید.

اشتراک گذاری : ایجاد پیوندهای داخلی یا پیوندهایی به سایر مطالب موجود در سایت ، می تواند به موتورهای جستجوگر کمک کند تا درباره سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. به عنوان مثال ، اگر شما در حال نوشتن پستی در مورد ارزش یک محصول یا خدمات خاص هستید ، می توانید در صفحه وبلاگ خود به صفحه محصول یا خدمات پیوند دهید.

نام تصویر و برچسب های ALT  : اگر از تصاویر در وب سایت خود استفاده می کنید ، باید کلمه کلیدی یا عبارت خود را نیز در نام تصویر و برچسب alt وارد کنید. این به موتورهای جستجوگر کمک می کند تصاویر شما را بهتر نمایه کنند ، که ممکن است در هنگام انجام جستجوی تصویر برای یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص ظاهر شوند.

سرعت بارگذاری : زمانی که طول می کشد تا سایت شما به طور کامل بار گذاری شود را سرعت بارگذاری می گویند. هرچه سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد علاقه مندی کاربران و در نتیجه گوگل به آن بیشتر می شود و این باعث می شود سایت رتبه بهتری را کسب کند. سرعت بارگذاری به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله :

 • تصاویر استفاده شده باید دارای حجم کمی باشند. فرمت های png و jpeg حجم زیاد و سرعت بارگذاری را کم می کنند.
 • استفاده از ابزار های زیاد مانند ویجت ، تقویم و .. هر چند ظاهر سایت را زیباتر نمایش می دهند اما بهتر است تعداد آن ها را کمتر کنید تا سرعت بارگذاری را کاهش ندهند.
 • از پلن مناسب استفاده کنید. اگر سایت بزرگی دارید نباید پلن ارزانی ر انتخاب کنید که بر سرعت بارگذاری تاثیر بگذارد.
 • در نهایت بهینه سازی کدنویسی را به بهترین وجه انجام دهید و کدهای اضافه را حذف کنید.

قابلیت نمایش صحیح در موبایل : این شامل طراحی ریسپانسیو سایت می باشد. به این معنی که در هر اندازه موبایلی که سایت نمایش داده شود باید بدون قابلیت خطا نمایش داده شود. تمامی گزینه ها در جای مناسب خود قرار گیرند تا کاربر بتواند بدون هیچ اشکالی آن ها را ببیند. گوگل ابزاری به نام google mobile-friendly را به وجود آورده که ببیند سایت استاندارد هست یا نه و اگر نبود به آن گزارش دهد.

سئو خارجی Off page

سئو خارجی Off page

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

علاوه بر عناصر SEO داخلی که خود شما آن را کنترل می کنید ، فاکتورهای سئو سایت خارج از صفحه (off page ) نیز وجود دارند که می توانند بر رتبه سایت تأثیر بگذارند. اگرچه شما کنترل مستقیمی بر این عوامل خارج از صفحه ندارید ، روش هایی وجود دارد که می توانید شانس خود را برای انجام این عوامل به نفع خود بهبود بخشید.
در اینجا چند مورد از فاکتورهای مختلف جستجوگرهای خارج از صفحه آورده شده است که می توانند در رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر بگذارند:

 اعتماد : اعتماد به یک عامل مهم در رتبه بندی گوگل تبدیل می شود. اینگونه گوگل تعیین می کند که آیا شما سایتی قانونی و مجاز دارید که بازدید کنندگان بتوانند به آن اعتماد کنند یا نه. یکی از بهترین راه های بهبود اعتماد ، ایجاد بک لینک های با کیفیت از سایت هایی است که دارای صلاحیت هستند. همچنین اگر شما برند معروفی باشید گوگل خود به خود به شما اعتماد خواهد کرد.

لینک بیلدینگ : این روش شامل مجموعه فعالیت هایی است که سئوکار انجام می دهد تا پیوندهایی معتبر با سایت های دیگر ایجاد کنید. یکی از محبوب ترین روش ها برای ایجاد سئو سایت خارج از صفحه ، استفاده از backlinks است. برای ایجاد روابط  تأثیرگذار با هوادارانی که محتوای با کیفیت ایجاد می کنند و به سایت شما باز خواهند گشت ، وقت بگذارید. اگر بتوانید محتوای باکیفیتی تولید کنید از سایت های دیگر بک لینک دریافت می کنید و محتوای شما در سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود و گوگل رتبه شما را بالا می برد.

اجتماعی : یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای جستجوگر خارج از صفحه ، سیگنال های اجتماعی مانند لایک و اشتراک هستند. وقتی صحبت از افزایش رتبه SEO می شود ، باید به دنبال مطالب با کیفیت و تأثیرگذار باشید. هرچه محتوا با کیفیت تر منتشر شود ، بیشتر احتمال دارد که افراد بتوانند محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

این بخش از سئو به بهبود زیرساخت های سایت برای خزش راحت تر موتورهای جستجو توجه دارد و به بهبود محتوا مربوط نمی شود به همین دلیل است که نام تکنیکال یا فنی را به خود داده است. سئو تکنیکال شامل موارد بهبود ایندکس سایت ، ایندکس شدن صفحات توسط گوگل ، تحلیل سایت توسط ربات های گوگل و پردازش این موارد برای بررسی تاثیر آن ها بر رتبه سایت است.  مهم ترین موارد سئو تکنیکال شامل گزینه های زیر می باشد:

بهینه سازی ساختار سایت : برای دسترسی سریع کاربر به گزینه های مورد نیاز باید سایت خود را طراحی صحیحی انجام دهید. دسته بندی های درستی برای مطالب خود ایجاد کنید ، صفحات آرشیو مطالب ایجاد کنید و آنها را بهینه سازی کنید. اگر کاربر مدت زیادی در سایت بماند و به سرعت به مطالب مورد نیاز دسترسی پیدا کند گوگل این را می فهمد و سایت را به راحتی ایندکس می کند.

استفاده از structured data : داده های ساختار یافته مجموعه ای از کدها می باشد که بر اساس قراردادهایی نوشته می شوند تا به سایت اضافه شوند و بخش های مختلف سایت شما به موتورهای جستجو معرفی کنند. اگرچه این بخش به محتوای سایت مربوط می شود اما جز سئو تکنیکال می باشد زیرا با کدها سر و کار دارد. گوگل این کدها را می شناسد و از این کدها در SERPS استفاده می کند و CTR را افزایش می دهد همچنین قابل ذکر است که وقتی یک بار آن ها را تنظیم کردید دیگر نیاز به تنظیم دوباره آن ها نمی باشد.

فایل robots.txt : این یک فایل متنی ساده است که در ریشه اصلی دایرکتوری سایت قرار دارد. این محتوا میزان دسترسی را برای  موتورهای جستجو تعیین می کند. در اینجا نیاز به اضافه کردن کد خاصی نمی باشد اما اگر بلاکینگ های کاذب که مانع از ایندکس کردن صفحات برای موتورهای جستجو در آن وجود دارد باید آن را تغییر دهید. برای این کار در ادامه آدرس سایت خود در مرورگر عبارت robots.txt باید تایپ شود.

استفاده از bread crumb : یک منوی راهنما در بالا یا پایین سایت برای کاربر می باشد که به او اجازه می دهد مسیر طی شده در سایت را مشاهده کند و کاربر با کلیک روی هر کدام از آن ها می تواند به بخش مورد نظر منتقل شود. برد کرامب ها بسیار مهم هستند زیرا گوگل روی آن ها تاکید زیادی دارد و موتورهای جستجو را در ساختار وب سایت راهنمایی می کنند.

بهینه سازی صفحات 404 : صفحات 404 مربوط به صفحاتی هستند که حذف شده اند یا آدرس آن ها تغییر کرده است. بهتر است صفحه ای طراحی شود که در برخورد با این صفحه کاربر را به بخش های دیگر سایت هدایت کند. این یک گزینه مهم برای نگه داشتن کاربر در سایت می باشد زیرا صفحات 404 مهم ترین عامل خارج شدن کاربر از سایت می باشند.

ایجاد نقشه سایت : نقشه سایت یکی از مهم ترین عوامل در سئو تکنیکال می باشد. این یک راهنما برای موتورهای خزنده مانند یک نقشه می باشند. شامل یک فایل xml می باشد که تمامی صفحات ، پست ها و تاریخ انتشار آن ها را در بر می گیرد و برای موتورهای جستجو امکان دسترسی به آن ها  راحت تر می کند. این فایل با نام sitemap.xml در ریشه دایرکتوری سایت شما قرار دارد و آدرس تمامی صفحات سایت را به موتور جستجو معرفی می کند. با این کار شانس ایندکس شدن تمامی صفحات افزایش می یابد و هیچ صفحه ای از قلم نمی افتد.

چرا موتورهای جستجو بدون سئو نمی توانند سایت را ببینند؟

چرا موتورهای جستجو بدون سئو نمی توانند سایت را ببینند؟

سئو (seo) چیست؟

موتورهای جستجو با الگوریتم های هوشمند خود نتایج مرتبط با سرچ شما را نمایش می دهند. در هوشمند بودن و به روز بودن این الگوریتم ها شکی نیست اما هنوز به کمک کاربران نیاز دارند تا بهترین نتایج را به کاربران نشان دهند. محتوای سایت با کمک کلمات کلیدی و راهکارهایی که در سئوی onpage معرفی شد مطالب سایت را به گوگل معرفی می کند. حال اگر از سئوی مناسب استفاده نشود نتایج کاملا برعکس و سایت شما توسط موتورهای جستجو دیده نخواهد شد.
علاوه بر این در بهبود رتبه باید مطالب در جایی قرار داده شوند که بیشتر در دید و مطالعه موتورهای جستجو می باشند که هدف اصلی سئو نیز همین می باشد.

سئو سایت چه کاربرد و اهمیتی در بازار آنلاین و کسب و کارها دارد؟

اهمیت و کاربرد سئو در بازار آنلاین

سئو چیست؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و آنلاین شدن کسب و کار و خرید و فروش ها ، سئو سایت مهم ترین گزینه برای جلب کاربر و تبدیل آن ها به مشتری و در نتیجه سود و فروش بیشتر می باشد. چه کسب و کار بزرگی دارید و چه کوچک در هر سطحی که باشید برای رسیدن به مرحله بعد نیاز به سئو دارید. زمانی که شما سایت خود را با سئو بهبود ببخشید و در بالاترین رتبه قرار دهید این یعنی افزایش بازدید و مشتری بیشتری را بدست می آورید. سایت شما هر چقدر هم که دارای طراحی زیبا و محتوا باشد تا زمانی که توسط کاربران دیده نشود برای شما سودی نخواهد داشت. پس اگر می خواهید فروش خوبی داشته باشید سایت خود را سئو کنید. سئوی سایت خود را به سئوکاران حرفه ای ما بسپارید تا بهترین نتیجه را در کسب و کار اینترنتی خود بدست آوردید.

مهم ترین دلایل نیاز سایت به سئو

 • سئو، کار ساده ای نیست

سئو سایت آن چنان که به نظر می رسد ساده نمی باشد. این کار دارای پیچیدگی های خود می باشد. یک متخصص سئو برای انجام حرفه ای ترین سئو باید وقت زیادی را صرف پیاده سازی و بروز کردن اطلاعات کند بنابراین این کار خود شما نیست و باید آن را به سئوکار بسپارید. برای این کار نیاز به یادگیری قوانین سئو و شاخه های مختلف ان می باشد. برای هر سایت موضوعات متنوعی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

 • سئو همیشه در حال آپدیت شدن است

همانطور که می دانید دنیای سرچ و اطلاعات در اختیار گوگل می باشد. بنابراین طبیعی است که گوگل همواره الگوریتم های خود را بروزرسانی کند. بنابریان سئو نیز همراه با آن در حال اپدیت شدن می باشد و تکنیک های جدیدتری را به کار می گیرد. بنابراین صاحبان سایت باید این را در نظر داشته باشند که برای کسب رتبه بهتر همواره به بروزرسانی سئوی خود توجه داشته باشند.

 • با سئو سرمایه گذاری کنید

همه صاحبان مشاغل اینترنتی از هزینه های سئو مطلع هستند. اما این نکته را نباید فراموش کرد که در بلند مدت سئو به یک سرمایه گذاری تبدیل می شود زیرا شما را در به دست آوردن کاربران و مشتریان بیشتر کمک می کند پس هر چه به سئو سایت خود اهمیت دهید پیشرفت بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

 • در صفحه اول گوگل باشید

این موضوعی است که بر هیچکس پوشیده نیست. علاوه بر این آمار نشان می دهد که 40 درصد کلیک ها برای سه لینک اول مشاهده شده در نتایج گوگل می باشد. علاوه بر این 30 درصد از سایت هایی که در صفحات بعدی قرار دارند هیچ کلیکی بر روی آن ها صورت نمی گیرد. بنابراین اگر در صفحه اول گوگل نیستید باید فکر اساسی برای سئو سایتتان انجام دهید.

 • فرصت های جدید ایجاد کنید

هر چه سایتتان را بیشتر گسترش دهید می توانید کلمات کلیدی بیشتری نیز استفاده کنید. کلمات کلیدی می توانند محصولات تجاری شما باشند که با معرفی آن ها می توان پیشرفت خوبی را بدست آورد. کلمات کلیدی بیشتر به معنی گسترش و ایجاد فرصت های جدید در شبکه ها و سایت های دیگر می باشد که به آن ها لینک می دهید. اجرای حرفه ای سئو می تواند در این کار به شما کمک کند.

 • سئو بر چرخه خرید تاثیر مثبت دارد

داشتن نام تجاری و برند یک اصل مهم برای کاربران و صاحبان مشاغل می باشد. قرار دادن این نام در جای مناسب و  به کار بستن آن می تواند خرید از سایت شما را به طور چشمگیری افزایش دهد.

سئو با تبلیغات اینترنتی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت سئو با تبلیغات اینترنتی

سئو چیست

سئو مجموعه فعالیت هایی است که بر روی سایت انجام می شود تا رتبه بهتری در بین نتایج سرچ مشخص بدست آورد و برای این کار باید از مجموعه قوانینی که توسط گوگل قابل شناسایی است تبعیت کرد. ایده سئو ، داشتن یک وب سایت منحصر به فرد و سریع است که تجربه خوبی به کاربر می دهد تا دوباره کاربر به آن جا برگردد و از این طریق جلب مشتری کند. اما تبلیغات اینترنتی یا گوگل ادورز یکی از سرویس های گوگل است که شرکت ها و کسب و کارها می توانند با خرید اکانت تبلیغات خود را در آنجا ثبت کنند. در واقع این یک سیستم تبلیغاتی بزرگ است که در آن جا تبلیغ کنندگان برای بدست آوردن جایگاه تبلیغی مناسب با هم به رقابت می پردازند. این تبلیغات در صفحه جستجوی گوگل ، بالا یا پایین سایت های ناشر ، محصولات گوگل و … نمایش داده می شوند.

مقایسه سئو با تبلیغات گوگل

مقایسه سئو با تبلیغات گوگل

seo چیست

یک راه افزایش سود کسب و کار سئو می باشد. برای داشتن یک سئوی خوب باید محتوای سایتتان را باکیفیت کنید ، بازید کنندگان را افزایش دهید ، محتوای مفید تولید کنید تا خودتان را در اینترنت مطرح کنید و صبر کنید تا گوگل شما را به عنوان یک سایت خوب شناسایی کند و سپس با افزایش رتبه ، سایتتان از هر نظر بهینه شود. اما اگر شما به طور آنی می خواهید در صفحه اول گوگل و بالاتر از هر سایتی قرار بگیرید گوگل ادورز را انتخاب کنید. این تبلیغات باعث افزایش بازدید سایت و سود بیشتر در فروش شما می شود. اما این راه هزینه ای را در بر می گیرد. به ازای هر کلیک از طرف مشتریان بر روی تبلیغات شما هزینه ای کسر می شود به گوگل تعلق می گیرد.  اما در سئو شما هزینه ای صرف تبلیغات نمی کنید. شاید بپرسید کدام یک از این راه ها بهتر است؟ پاسخ این است که به کارگیری هر دو راهکار در کنار هم بهترین نتیجه را دارد. اینکه سایت شما در رتبه بالاتری قرار داشته باشد و همزمان تبلیغاتی را نیز در گوگل انجام داده باشید شانس جلب توجه کاربران بیشتری را به سوی سایت خود دارید.

عملکرد سئو در سال 2020

عملکرد سئو در سال 2020

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

تجربه کاربری در سال 2019 خیلی مهم بود و در سال 2020 مهم تر هم شده است. گوگل مهم ترین عامل رتبه بندی سایت ها را rankbrain معرفی کرده است. Rankbrain نحوه برخورد کاربر با سایت را بررسی می کند و طبق نتایج رتبه بندی سایت را انجام می دهد. این عملکرد طبق ورود کاربر به سایت و میزان زمان صرف شده در سایت انجام می شود. مثلا فرض کنید سایتی در رتبه چهارم با یک عنوان جذاب وجود دارد که کاربر با ورود و صرف کردن زمان زیاد برای مطالعه آن اقدام می کند اما سایتی که در رتبه اول قرار دارد با محتوایی بی کیفیت باشد کاربر سریعا صفحه را ترک کند. گوگل طبق زمان صرف شده به سایت چهارم رتبه بهتری را اختصاص می دهد.

اهمیت رفتار کاربران در سئو

اهمیت رفتار کاربران در سئو

کامل ترین تعریف سئو سال 2020

گوگل دارای حجم بسیار عظیمی از اطلاعات کاربران می باشد که از طریق راه های گوناگون آن ها را در اختیار خود قرار داده است. سرویس موزیلا ، جیمیل ، گوگل ، سیستم اندروید و هزاران راه دیگر این اطلاعات را بدست آورده است که با آنالیز رفتارهای کاربران مانند برگشت دوباره به سایت ، کلیک روی نتایج پایین تر ، رفتن به صفحه بعدی و …. به این اطلاعات دست یافته است. علاوه بر این گوگل الگوریتمی با نام مرغ مگس خوار را طراحی کرده است که تمامی رفتارهای کاربران را زیر نظر دارد. بنابراین اگر سایتی طراحی کنید حتما کاربران را در نظر بگیرید تا محتوای با کیفیتی را به آن ها ارائه دهید تا در سایت شما باقی بمانند.

مهم ترین ابزار های سئو در سال 2020

مهم ترین ابزار های سئو در سال 2020

سئو چیست

برای به کار بستن سئو در سایت همواره ابزاری مورد نیاز می باشد که گوگل آن ها را ارائه می دهد. گوگل هر ساله به معرفی ابزارهای جدید و بازنشسته کردن ابزار های قدیمی خود می پردازد. بنابراین نیاز است برخی از این ابزار را نام ببریم.

Google trends : این ابزار به بررسی تغییر حجم جستجو در یک بازه استفاده می شود. همچنین می توان روزهایی که این جستجو افزایش می یابد را نیز پیش بینی کرد.

Google analytics : ابزاری برای آنالیز حجم ترافیک وارد شده به سایت می باشد. از آن برای تحلیل بانس ریت ، مقدار کاربران جدید به کل کاربران و … استفاده می شود.

Backlink watch : این ابزار لیستی کامل از تمامی بک لینک های سایت ارائه می دهد که برای چک کردن رقبای خود می توان از آن استفاده کرد.

Seo site checkup : این ابزار برای مشاهده رتبه سایت استفاده می شود. علاوه بر آن یک گزارش کامل از سئو داخلی سایت و امتیاز آن از یک تا صد و همچنین خطاهایی که سایتتان با آن روبرو می باشد را نمایش می دهد.

Find broken list : از این ابزار بیشتر برای کش ارورهای داخلی سایت استفاده می شود. علاوه بر آن با بررسی لینک ها داخلی سایتتان گزارشی جامعی شامل لینک های تخریب شده ، تعداد لینک های داخلی و خارجی  و حجم هر یک از صفحات را ارائه می دهد.

Copy scape : می توان از این لینک استفاده کرد تا به مطالب کپی شده سایت دست یافت.

Google page speed lnsights : ابزاری برای تست سرعت سایت در انواع دستگاهها می باشد. همچنین این ابزار گزارشی از میزان کارآمدی سایت برای موبایل نیز ارائه می دهد و امتیازی را به آن نسبت می دهد.

Google search console : این ابزار برای چک کردن مشکلات سایت می باشد. امکانات آن شامل : گزارش لینک های نامعتبر ، گزارش بک لینک ها ، تست داده های ساختار یافته و … اشاره کرد.

اهمیت تولید محتوا در سئو

اهمیت تولید محتوا در سئو

سئو چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در سئو مطرح می باشد تولید محتوا است زیرا سئو با محتوا آغاز می شود و با آن ادامه می یابد. یک محتوای درجه یک و باکیفیت می تواند در ایجاد رابطه پایدار بین شما و کاربران بسیار موثر باشد. در نتیجه وقتی کاربران از برند تجاری شما مطالبی را مطالعه می کنند سلیقه آن ها را دست آورده اید و این در بازاریابی سایت شما تاثیر گذار است. ضمنا محتوای سایت باید معتبر باشد برای این منظور از سایت های خارجی می توان بهره گرفت. هر چه محتوا از نظر ادبی ساده تر و قابل فهم تر باشد کاربر پسندتر می باشد. وقتی کاربران محتوای سایت شما را بپسندند آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و این باعث دیده شدن سایت شما می شود. برخی اهمیت های دیگر تولید محتوا می توان به این موارد اشاره کرد:

 • تولید محتوای عالی و با کیفیت رتبه سایت شما را بهبود می بخشد.
 • محتوای بهینه سازی شده به بهبود سئو کمک می کند.
 • با یک محتوای یونیک اعتماد کاربران را بدست می آورید.
 • در شبکه های اجتماعی با استقبال روبرو می شوید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم مطالب جامعی از سئو سایت ، مراحل انجام آن ، تکنیک های به کار رفته ، تاثیر آن بر کسب و کار را جمع آوری و در اختیار شما قرار دهیم. سئو مسیری است که همه رقبای اینترنتی شما آن را طی می کنند. زیرا سئو روحی برای کالبد سایت شما می باشد و بدون آن نمی توان سایت ، محصولات و اطلاعات خود را در عرصه مجازی به نمایش و در دید کاربران گذاشت. بنابراین از سئو نترسید زیرا سئو در مدت زمانی معین بهترین نتایج را برای سایت به ارمغان می آورد. برای به دست آوردن موفقیت های پایدار و طولانی مدت، سئوی سایت خود را به سئوکاران شرکت فن گستران بسپارید و در کسب و کار خود پیشرفتی باور نکردنی ایجاد کنید.