سئو سایت | سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو2020-03-12T08:48:54+03:30

سئو (SEO) چیست؟

SEO مخفف کلمات “search engine optimization”  به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد. کلیه موتورهای جستجوگر اصلی مانند گوگل ، بینگ و یاهو نتایج جستجوی اولیه را دارند که در آن صفحات وب و سایر مطالب مانند فیلم ها یا لیست های محلی بر اساس آنچه موتور جستجو برای کاربران مناسب تر می داند رتبه بندی می شوند. به کارگیری این عمل باعث افزایش کمیت و کیفیت ترافیک کاربران به وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجو  و افزایش رتبه آن می شود.

سئو (seo) چیست

چرا سئو و رسیدن به رتبه برتر گوگل؟

تمامی رقابت های سایت ها و سئو کاران برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل است ، چرا که تنها راه حل کسب درآمد از سایت همان رتبه های اول است.از مزیت های رتبه برتر گوگل افزایش بازدید، برندینگ شدن وب سایت و افزایش فروش و یا به عبارتی رسیدن به درآمد از طریق سایت است ،رتبه برتر گوگل از ان کسانی است که در نتیجه سرچ دارای جایگاه برتر در نتایج می باشند. هرچه سایت رتبه برتری داشته باشد دارای بازدید بیشتر و در نتیجه مشتری های بیشتری می باشد. در نتیجه این بسیار مهم است که سئو سایت خود را بهبود ببخشید تا به نتایج باور نکردنی در بازدیدهای خود دست یابید.

اهمیت سئو در کسب و کارهای اینترنتی

امروزه با گسترش اطلاعات و ارتباطات اینترنتی کسب و کارهای مجازی نیز با پیشرفت زیاد و همگانی شده اند. افراد زیادی با استفاده از اینترنت به خرید و انجام سفارش های خود می پردازند. بنابراین اگر کمی عمیق تر شویم می توانیم پی ببریم سایتی که دارای بازدید بیشتر است دارای درآمد بیشتری نیز می باشد. برای بدست آوردن سایت پربازدید باید سئو سایت خود را بهبود بخشید تا در نتیجه های بدست آمده در موتورهای جستجو رتبه بهتری را کسب کند.

مزایای سئو سایت

 • کیفیت ترافیک

شما می توانید همه بازدید کنندگان در جهان را به خود جلب کنید ، اما باید مطالب باکیفیت و درست را ارائه دهید. برای مثال اگر منبع رایانه های اپل باشید و کاربرانی که به سایت شما می آیند در نتیجه سرچ   “وقتی برای کشاورز سیب فروشی می کنید” آمده باشند ، این یک ترافیک با کیفیت نیست چون درواقع شما باید بازدیدکنندگان را به کالاهایی که واقعا ارائه می دهید علاقه مند کنید.

 • مقدار ترافیک

هنگامی که افراد صحیحی را از روی  صفحات نتایج موتور جستجو جلب کردید ، ترافیک بیشتری نصیب سایتتان می شود و این  بهتر است.

 • نتایج ارگانیک

تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از سایت ها را تشکیل می دهند. ترافیک ارگانیک هرگونه ترافیکی است که به تبلیغات و مطالب غیر مرتبط برخورد ندارد.

اهمیت سئو در کسب و کارهای اینترنتی

عوامل تاثیرگذار در سئو و بهینه سازی سایت

 • نکته مهمی که هنگام ایجاد محتوا برای سایت خود باید در نظر بگیرید کلمات کلیدی و عبارات SEO است. این ها کلمات و عبارات مرتبطی هستند که ممکن است کاربر موتور جستجو هنگام جستجوی پاسخ سوالات یا محصولات و خدمات مرتبط با آن تایپ کند. وقتی حول این کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی محتوا ایجاد می کنید ، شانس خود را برای رتبه بالاتر برای این کلمات کلیدی در صفحه نتایج موتور جستجو بهبود می بخشید.
 • یکی از عواملی که می تواند در محتوای شما تأثیر بگذارد و از این رو رتبه بندی موتور جستجوگر شما است ، این نکته می باشد که  چقدر محتوای شما به روز است. به روزرسانی اساساً به این نکته اشاره دارد که  شما محتوای جدیدی را به سایت تان ارسال می کنید. با این حال ، ایجاد محتوای جدید با نام تجاری تنها راه برای آپدیت نگه داشتن مطالبتان نیست. می توانید با به روز کردن پست ها ، نوشتن مجدد مطالب خود را برای اثربخشی بیشتر آنها یا اضافه کردن اطلاعات و آمار جدید به مرور زمان ، محتوای خود را آپدیت کنید.
 • نگرانی دیگر در مورد معماری سایتتان می باشد که آیا وب سایت شما سازگار با موبایل است یا خیر. بسیاری از مصرف کنندگان در جستجوی اطلاعات در دستگاه های تلفن همراه خود هستند. شما باید مطمئن شوید که این کاربران قادرند وب سایت شما را از دستگاه تلفن همراه خود مشاهده ، مطالعه و هدایت کنند. این نه تنها بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر سئو سایت شما نیز تأثیر بگذارد.
عوامل تاثیرگذار در سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 • هنگام قرار دادن استراتژیک کلمات کلیدی و عبارات SEO در صفحات خود ، جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد مهم است. اگر در بسیاری از مطالب سعی کنید بارها از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کنید ، Google و سایر موتورهای جستجو صفحه شما را جریمه می کنند. علاوه بر این ، باید مطمئن شوید که هر قطعه محتوا فقط روی یک یا دو کلمه کلیدی متمرکز است. این کمک می کند تا محتوای شما خاص و مرتبط باشد. تلاش برای مقابله با بسیاری از کلمات کلیدی به طور هم زمان ممکن است بر بهینه سازی موتور جستجوی شما تأثیر منفی بگذارد ، زیرا اغلب باعث عدم محتوا می شود.
 • در حالی که محتوای سایت نقش مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجوگر دارد ، در نظر گرفتن معماری سایت شما نیز مهم است. شما می خواهید از یک طراحی وب سایت استفاده کنید که اسکن یا خزیدن صفحات و محتوای شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند. ایجاد پیوندهای داخلی بین صفحات شما ، ایجاد نقشه سایت و ارسال نقشه سایت به موتورهای جستجو می تواند هر دو به بهبود خزندگی سایت شما کمک کند و به موتورهای جستجوگر درک بهتری از مطالب شما دهد.
 • گرچه شما کنترل مستقیمی بر اتفاقات خارج از سایت خود ندارید ، می توانید به سادگی با ایجاد محتوای با کیفیت ، دیگران را برای بهبود سؤال خارج از صفحه افزایش دهید. هرچه مطالب شما مرتبط تر و جالب تر باشد ، به احتمال زیاد دیگران به محتوای شما پیوند می زنند و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. هرچه مردم به محتوای شما اعتماد بیشتری داشته باشند ، موتورهای جستجو نیز بیشتر خواهند شد.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت فن گستران

سئو مجموعه ای از روش های هوشمند است که باعث می شود وب سایت شما در نتایج اول موتورهای جستجو
قرار بگیرد. تیم سئو فن گستران برای بالا بردن رنک سایت شما خدمات زیر را به شما ارائه می دهد.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت فن گستران
کلمات کلیدی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 1. مناسب ترین کلمات کلیدی در حوزه ی تخصص شما را پیدا می کنیم.
 2. برای جذب مشتری و تبدیل کاربران به مشتریان بالقوه بهترین کلمه کلیدی را انتخاب می کنیم.
 3.  بررسی رقبای حوزه تخصصی و زمینه کاری شما بر عهده ما است.
 4. بررسی کلمات کلیدی رقبا
سرعت سایت

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 1. کم حجم کردن تصاویر وب سایت
 2. تعداد درخواست هایی که به سمت سرور ارسال داده می شود، کاهش می دهیم.
 3. کدهای صفحات وب سایتتان را فشرده سازی می کنیم.
 4.  قابلیت کش مرورگر را برای سایت فعال می کنیم.
محتوای سئو شده

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 1. استفاده درست از تیترها در مقالات
 2.  انتخاب عنوان و متای مناسب برای هر صفحه وب سایت
 3.  لینک دهی داخلی و خارجی حرفه ای برای هر صفحه
 4.  انتخاب عکس مرتبط و مناسب برای هر محتوا
لینک داخلی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 1. ایجاد لینک های مفید برای سایت
 2. افزایش ترافیک سایت با لینک سازی داخلی
 3. هدایت کاربر به صفحات دیگر با ایجاد لینک های حرفه ای
بک لینک

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 1. ساخت بک لینک با کمک محتوای حرفه ای
 2. ایجاد بک لینک در رسانه های اجتماعی
 3. ایجاد شبکه pbn برای برندینگ و بهبود اف پیج سایت
 4. ایجاد رپورتاژ در حوزه های مرتبط و سایت های خبری

کدام یک از خدمات مناسب سایت من است؟

پس از کسب اطلاعات در مورد سئو سایت و نحوه عملکرد ، اکنون می توانید برای بهبود سئو سایت خود و افزایش رتبه در صفحه نتایج موتور جستجو ، در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید. ابتدا باید در مورد موضوع سایت خود با مشاوران سئوکار فن گستران صحبت کنید. هر سایت با توجه به موضوع و حوزه فعالیت آن نیازهای متفاوتی در زمینه سئو در آن احساس می شود اما برخی موضوعات در اکثر موارد مورد توجه همه هستند :

 • شناسایی اهداف سایت و زمینه های فعالیت خود
 • تعیین کلمات کلیدی متناسب با موضوع سایت
 • اجرای الگوریتم های متفاوت برای ارتقای رتبه سایت
 • افزایش بازدیدکنندگان سایت
 • تخمین زمان و هزینه  انجام پروژه

فرایند سفارش سئو در فن گستران

فرایند سفارش سئو در فن گستران

اگر نیاز به سئو و بهینه سازی سایت دارید ابتدا باید ما تماس بگیرید و در مورد موضوع و فعالیت سایت خود صحبت کنید.

در جلسات مشاوره شرکت فن گستران می توانید تمامی سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید. سوالاتی مانند :

 • آیا می توانید نمونه کارهایی از پروژه های قبلی خود به من نشان دهید؟
 • مهم ترین مشکلات سایت من در حال حاضر چیست؟
 • چه کلمات کلیدی برای سایت من پیشنهاد می دهید؟
 • تجربه شما از کسب و کار من چقدر است؟
 • برآورد هزینه شما چقدر می باشد؟
 • زمان تخمین زده شده برای اجرای پروژه من چقدر می باشد؟

سپس مشاوران شرکت فن گستران در جلسات مشاوره تمامی نیازهای شما را سنجیده و سایت و مشکلات آن را آنالیز و تحلیل می کنند.  ما این مشاوره را برای آگاهی از وضعیت سایت ، تعداد کلمات کلیدی مورد نیاز ،  تکنیک های سئو سایت و آگاهی کلی از پروسه سئو برای رسیدن به هدف ، هزینه و زمان انجام می دهیم.

 سپس با تحلیلی که سئو کاران فن گستران از سایت های رقیب دارند یک استراتژی کلی برای شما تعریف می کنیم.

بعد از تمامی این آنالیزها ،  از طرف شرکت فن گستران با شما تماس گرفته می شود و بعد از تایید نهایی شما در مورد زمان انجام و هزینه ها کار اجرای سئو سایت شروع می شود.  به این ترتیب بدون اتلاف وقت و صرف هزینه اضافی از سایر رقبا در کسب و کارتان جلوتر می باشید.

مراحل سئو و بهینه سازی سایت

سئو سایت به طور کلی در سه مرحله شامل سئو تکنیکال ، سئو داخلی و سئو خارجی انجام می شود که آن ها را ذکر می کنیم.اما این سه مرحله همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، خود شامل چند قسمت می باشند که تیم کارشناس سئوی فن گستران به طور حرفه ای این خدمات را برای شما عزیزان انجام می دهد.

مراحل سئو و بهینه سازی سایت

 و اما سئو و بهینه سازی سایت خود شامل سه مرحله مهم همچون : سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال است.

سئوی داخلی

سئو داخلی

سئو داخلی که به سئو on page  نیز نامگذاری می شود مربوط به مجموعه اقداماتی است که در داخل سایت همراه با کدنویسی  به منظور افزایش رتبه سایت و ارتباط بهتر با کاربر و موتور جستجو انجام می شود. مجموعه این اقدامات شامل  تکنیک هایی از قبیل عنوان صفحه ، meta تگ ، کلمه کلیدی ، ساختار بندی url ، تگ های بدنه ، چگالی کلمات کلیدی و بهینه سازی عکس ها می باشد.

سئو خارجی

سئو خارجی

سئو خارجی که به سئو off page  نیز نامگذاری می شود شامل تکنیک هایی می باشد که بیرون از سایت به منظور بهینه سازی سایت خود در نگاه دیگران  انجام می پذیرد. به طور کلی شامل دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت خود می باشد که مهم ترین آن ساخت بک لینک ها می باشد.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال

این بخش مهمترین و تاثیرگذارترین بخش سئو سایت می باشد که مربوط به درک صحیح گوگل از ساختار و محتوای سایت شما می باشد و این درک بستگی به نحوه کدنویسی و ساختار سایت شما دارد. مواردی شامل افزایش سرعت صفحات ، استفاده از https ، بهینه سازی سایت برای موبایل ، طراحی ریسپانسیو صفحات ، رعایت استانداردهای html هنگام کدنویسی ، نشانه گذاری استاندارد  schema، اختصاص دادن کلمه کلیدی به هر صفحه و …. مجموعه کارهایی هستند که در این مرحله انجام می شود.

مزایای همکاری با مشاوره و متخصصین فن گستران

 • باتجربه بودن مهندسین نرم افزار در زمینه های طراحی و سئو سایت
 • تحویل پروژه در موعد مقرر
 • مشاوره و پشتیبانی سئو سایت
 • تضمین برترین نتیجه در رسیدن به موارد درخواست شده

سوالات متداول

  طول محتوا در سئو سایت چقدر باشد؟2020-03-10T19:48:43+03:30

  معمولا طول آن حدود 2000 کلمه می باشد که این به دلیل علاقه بیشتر کاربران به مطالب عمیق و مفهومی می باشد.

  آیا برای سئو سایت نیاز به کدنویسی داریم؟2020-03-10T19:47:43+03:30

  برای انجام سئو سایت نیاز به کد نویسی نداریم اما برای آگاهی بهتر از پشت پرده موتورهای جستجو و عکس العمل های وب سایت بهتر است در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید.

  چه چیزهایی با سئو اشتباه گرفته می شوند؟2020-03-10T19:46:44+03:30

  سئو یک کمپین تبلیغاتی نیست که در یک زمان مشخص با هزینه ای مشخص انجام شود. بلکه نوعی نگرش به تولید محتوا و حضوری متفاوت در فضای مجازی است. همچنین نباید آن را به عنوان یک جایگزین در بازارهای تبلیغاتی به شمار آورد اما دقت کنیم که اگر راهکارهای مناسب به کار گرفته شوند می توانند در این زمینه بسیار مفید باشند.

  آیا تضمینی برای رسیدن به رتبه یک گوگل وجود دارد؟2020-03-10T19:43:59+03:30

  خیر. زیرا الگوریتم های گوگل به طور پیوسته در حال تغییر می باشند. همچنین رقبا نیز در این زمینه تاثیر زیادی دارند. بنابراین اینکه تضمین کنیم رتبه یک گوگل را بدست آوریم کاری اشتباه و غیرقانونی می باشد. اگر شرکتی با این وعده به سایتی پیش برود اما بعد از گذشت زمان این وعده محقق نشود کلاهبرداری انجام داده است.

  آیا سئو سایت فرآیندی زمان بر می باشد؟2020-03-10T19:43:09+03:30

  در پاسخ باید گفت که این کار به نوع محتوا ، سایت و کلمات کلیدی بستگی دارد. اگر کلمات کلیدی دشواری انتخاب کنید ممکن است ماه ها به طول بینجامد.

  هزینه سئو سایت چقدر است؟2020-03-10T19:42:02+03:30

  معمولا پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد. زیرا نیازهای هر سایت با سایت دیگر متفاوت می باشد. بعضی کارشناسان سئو سایت مدل زمان را به صورت ماهیانه و ساعتی برای آن در نظر می گیرند اما باز هم هزینه مشخصی را در پی ندارد زیرا باید ابتدا کم و کاستی های سایت بررسی شود.

  چرا سئو سایت مهم است؟2020-03-10T19:41:07+03:30

  طبق آمارها در هر ثانیه 61000 سرچ در موتورهای جستجو انجام می شود. 61 درصد از شرکت های کسب و کار دنیا سئو را مهم ترین کسب و کار خود می دانند. 75 درصد کاربران جستجوی خود را در صفحه اول به پایان می رسانند و به صفحه دوم مراجعه نمی کنند. 93 درصد از خریدهای آنلاین با یک جستجوی ساده در اینترنت آغاز می شوند. این آمار حائز اهمیت بودن بکارگیری سئو سایت را نشان می دهند.

  تعرفه سئو و بهینه سازی سایت

  تعرفه سئو سایت به چند فاکتور بستگی دارد.

  1. هزینه سئو داخلی: ازعوامل مهم هزینه سئو داخلی سایت می باشد. قبل از انجام سئو سایت باید ابتدا از استانداردهای سئوی داخلی داخلی مطمئن بود. این استانداردها شامل فعالیت هایی مانند : بهنیه سازی عنوان صفحات ، کلمات کلیدی ، متا تگ ها ، ساخت و بهینه سازی نقشه سایت ، ترکیب و فشرده سازی فایل های جاوا اسکریپت و… می باشد.
  2. هزینه سئو خارجی : فاکتور دیگر مربوط به هزینه سئو خارجی سایت می باشد ، از آنجایی که سئوی خارجی بدون انجام سئو داخلی تاثیر زیادی در بهبود رتبه ندارد بهتر است به صورت ترکیبی از سئو داخلی و خارجی استفاده شود که این خود عامل دیگری در تاثیر گذاری بر تعرفه سئو سایت می باشد. سئو خارجی شامل خدماتی مانند : ساخت بک لینک ها و فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد که با اهداف افزایش بازدیدکنندگان ، میزان ماندگاری در سایت و نرخ تبدیل انجام می شود.
  3. قیمت سئو سایت ماهیانه : در این رویکرد با عقد قراردادی ماهیانه به ذکر تمامی اهداف از قبیل میانگین رتبه سایت ، میانگین کلمات کلیدی ، افزایش میزان رشد بازدید و سایر انتظارات پرداخته می شود. این روش مناسب افرادی می باشد که بودجه مشخص شده ای برای سئو سایت خود در نظر گرفته اند. دقت داشته باشید که اگر تیم غیر حرفه ای را برای به کار بردن این روش انتخاب کنید ممکن است هزینه های غیرقابل جبرانی  را متضرر شوید ، تیم سئوکار شرکت فن گستران با ذکر تمامی تجربه های خود بهترین گزینه  برای شما در این زمینه می باشد.

  عوامل دیگری نیز بر روی رنج تغییر تعرفه سایت دخالت دارند که به ذکر آن ها می پردازیم:

  • نوع و فعالیت رقبای شما در زمینه فعالیت سایت
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • پیشینه دامنه سایت شما
  • وضعیت و جایگاه فعلی سایت
  • معرفی به موتورهای جستجو و ثبت سایت در دایرکتوری ها
  • بهینه سازی حجم کلی سایت
  • کیفیت محتوای اختصاصی و میزان آن
  • انجام تبلیغات اینترنتی در سایت پربازدید

  پس همانطور که ذکر شد تعرفه سایت بسته به نیازهای سایت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و هزینه آن یک عدد از پیش تعیین شده نمی باشد بلکه تعرفه هر سایت با سایت دیگر متفاوت می باشد.
  تیم تخصصی سئو شرکت فن گستران علاوه بر ارتقا سئو سایت شما مشاوره تخصصی نیز در زمینه بهبود نرخ تبدیل به شما ارائه می دهد. اگر از رتبه بندی موتورهای جستجو خود راضی نیستید ، زمان پاسخ به فراخوان شرکت فن گستران می باشد. تیم با استعداد ما ، خدمات سئو سایت با نتیجه مطلوبی ارائه می دهد که کمک زیادی به شما در بهبود رتبه سایتتان کرده و ترافیک ارگانیک بیشتری را به وب سایت شما وارد می کند. می توانید با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا شروع کنیم.

  آیا نیاز به سئو و بهینه سازی سایت دارید؟

  اگر شما هم تصمیم دارید کسب و کار خود را متحول کنید،کافیست برای مشاوره رایگان و ایجاد استراتژیک راهبردی برای توسعه کسب و کار ،همین الان با متخصصین فن گستران تماس بگیرید.

  تماس با کارشناسان ما