الگوریتم bert بزرگ ترین الگوریتم هوش مصنوعی گوگل است. این نگاه سطح بالای ماست در مورد آنچه گوگل از آن به عنوان “یكی از بزرگترین جهش های پیش رو در تاریخ جستجو” می داند ، است. الگوریتم bert به منظور درک بهتر تفاوت های ظریف و متن کلمات در جستجوها طراحی شده است و بهتر است این سؤالات را با نتایج مناسب تر در جستجوها و قطعه های برجسته مطابقت دهد. برای یادگیری بیشتر با فن گستران همراه باشید و به خواندن ادامه دهید.

الگوریتم bert  چیست؟

الگوریتم bert چیست؟

الگوریتم bert چیست؟

در واقع الگوریتم های گوگل تنظیم شده اند تا پردازش زبان طبیعی را بهتر بشناسند و حتی زبان محاوره ای انسان ها را درک کند و  کلمات کلیدی را تفکیک نماید.  فقط به این روش فکر کنید: می توانید شماره پرواز را در Google قرار دهید و آن ها به طور معمول وضعیت پرواز را به شما نشان می دهند. یا وقتی یک معادله ریاضی را تایپ کنید ، ممکن است یک ماشین حساب پیش روی شما بیاید. یا اگر نماد سهام را در آن قرار دهید ، نمودار سهام را می گیرید. یا حتی یک مثال ساده تر: شما می توانید شروع به تایپ کردن به گوگل کنید و ویژگی کامل آن می تواند آنچه را که جستجو می کنید بفهمد قبل از اینکه حتی تایپ کنید.  اما گوگل قبلاً همه این موارد را قبل از برت درك كرده بود. بنابراین بیایید به برخی از نمونه های عمل Bert اشاره کنیم. در واقع BERT چیست ؟ چگونه کار می کند ؟ و چرا برای کار ما به عنوان سئو اهمیت دارد؟  BERT یک مدل پردازش زبان طبیعی بدون نظارت است که از قبل آموزش دیده است. در واقع الگوریتم bert  برای پردازش و درک زبان طبیعی انسان است.  BERT عمیقاً دو جهته است ، به این معنی که به کلمات قبل و بعد از متن از قبل آموزش یافته در ویکی پدیا نگاه می کند تا درک غنی تری از زبان ارائه دهد. به تعبیری گوگل اکنون با کمک الگوریتم bert می داند چه چیزی را شما جستجو کرده اید حتی اگر از نظر قواعد نگارشی آن را درست تایپ نکرده باشید.

هدف الگوریتم bert

هدف الگوریتم bert

الگوریتم bert

همانطور که گفتیم الگوریتم برت یکی از بزرگترین بروز رسانی های الگوریتم گوگل است و این بروز رسانی بر پایه هوش مصنوعی اعمال می شود. یادگیری عمقی (Deep Learning) یکی از زیر شاخه های هوش مصنوعی است که بکارگیری یادگیری عمقی در الگوریتم برت سبب شده کلمات و جملات در یک متن برای گوگل قابل فهم تر شوند .همین موضوع تحولی عظیم در دنیای موتور های جستجو ایجاد کرده است که با کمک برت، گوگل می تواند بهتر از همیشه محتوا را درک کرده و بهترین نتیجه ها را در اختیار کاربران قرار دهد.

اهمیت الگوریتم bert

اهمیت الگوریتم bert

اهمیت الگوریتم bert

تنها هدف گوگل از اعمال تغییرات روی الگورتیم ها ایجاد بهترین تجربه کاربری برای مخاطبانش است. به همین دلیل است که گوگل سالانه هزاران تغییرات را روی تکنیک خود اجرا می کند. الگوریتم برت طراحی شده است تا شما بتوانید بهترین پاسخ را به کوئری های پیچیده دهید. هر چه موضوعی که در سایت شما قرار می گیرد جالب تر و مطابق با نیاز کاربران شما باشد ، گوگل مخاطبان بیشتری را به سایت شما هدایت می کند تنها کافیست شما به درک بهتری از الگوریتم برت برسید همین موجب می شود جستجوگرها را به سایت خود متصل کنید.

تاثیر الگوریتم bert بر سئو و رعایت نکات ضروری در سایت خود

تاثیر الگوریتم bert بر سئو و رعایت نکات ضروری در سایت خود

تاثیر الگوریتم bert بر سئو

بی شک الگوریتم برت تاثیرات زیادی بر روی روند جستجو خواهد گذاشت اما این بدان معنا نیست که شما تغییرات زیادی را بر رویکرد خود اعمال کنید. تغییرات در الگوریتم هسته گوگل ممکن است اندکی شما را نگران کند . با کلیک روی لینک شما می توانید با الگوریتم های هسته گوگل آشنا شده و سایت خود را با آن ها همگام نمایید.

 •  استفاده از کلمات کلیدی محاوره ای

استفاده از کلمات کلیدی محاوره ای بدین معناست که شما بجای استفاده از تراکم کلمات کلیدی  اجازه دهید کلمات بطور طبیعی در جایگاه خود قرار گیرند. چرا که با هوشمند شدن گوگل این موضوع برای گوگل قابل درک شده است و توانایی شناسایی این را دارد که شما ممکن است صرفا برای گرفت رتبه در نتایج جستجو از تراکم کلمات کلیدی استفاده کرده اید. پس بهتر است با استفاده از کلمات کلیدی محاوره ای بطور طبیعی محتوای خود را با الگوریتم برت همگام کنید.

 • بکارگیری کلمات کلیدی طولانی

همانطور که می دانید کیفیت محتوا از اهمیت بسیاری برخوردار است امروزه برت سبب شده کلمات کلیدی طولانی جایگاه ویژه ای داشته باشند . هدف گوگل از کلمات کلیدی به اصطلاح دم دراز پاسخ بهتر به خواسته های کاربران است. از این رو الگوریتم برت تمرکز خود را روی کوئری های طولانی قرار داده است اما مشکل اینجاست بسیاری از سئوکاران هنوز با این تغییرات همگام نشده اند و الگوریتم برت تنها در 10 درصد از سایت ها مشاهده می شود.

 • بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجوگر

در واقع کوئری های عمومی همان جستجو های اطلاعاتی هستند که طی یک فرآیند موضوعات گسترده ای را در اختیار شما قرار داده و هزاران نتیجه به همراه خواهند داشت. هر چه الگوریتم برت هوشمند تر می شود افراد می توانند به سوالاتی که ذهنشان را درگیر کرده پاسخی جامع تر بدهند . تنها کاری که شما می تواند پس از قطعی شدن الگوریتم برت در ایران انجام دهید این است که نیاز افراد را بیشتر درک نمایید و با توجه به سوالات آن ها محتوایتان را تولید کنید. تنها هدف گوگل از طراحی برت این است که شما مستقیما به سوالات کاربران پاسخ داده و وقت آن ها را نگیرید. در صورتی که بسیاری از محتوا نویسان برای گرفتن رتبه از گوگل به نوشتن محتوای طولانی می پردازند اما این موضوع دیگر خوشایند نیست و گوگل رتبه شما را پایین می آورد پس بهتر است موضوع را کش ندهید و در کمترین مطلب بهترین پاسخ را به عرض کاربران برسانید.

 • استفاده از حروف اضافه در جاهای مورد نیاز

در گذشته موتور های جستجو برای تسریع در نتایج جستجو حروف اضافه مانند (در ، و ، درباره و …) را حذف می کردند تا سریع ترین شبکه ممکن را در اختیار شما قرار دهند. اما اکنون با تولد الگوریتم برت این حروف اضافه جایگاه ویژه ای کسب کردند. امروزه گوگل برای بهبود دقت خود در اعمال نتایج این حروف را در نظر می گیرد. این بدین معناست  که با استفاده از حروف اضافه شما می توانید محتوای سایت را تقویت کنید.

نکات مهم مربوط به الگوریتم bert

نکات مهم مربوط به الگوریتم bert  

نکات مهم الگوریتم bert

 • از کلمات کلیدی ساده استفاده کنید و در نهایت بطور طبیعی آن ها را در محتوا ادغام کنید.
 • به جای استفاده از حجم زیادی از کلمات کلیدی بر روی خوشه های اطلاعاتی تمرکز نمایید.
 • محتوای خود را برای جستجوی اطلاعاتی متناسب نمایید.
 • در پایان جمله از کلمات متناسب استفاده کنید بطوری که کلمات معنایی خاص پیدا کنند.
 • از هاست و سرور مجازی پر سرعت و با کیفیت استفاده کنید.

سوالات متداول

 • آیا الگوریتم برت در ایران نیز فعال است؟

BERT در 24 اکتبر 2019  به زبان انگلیسی فعال شده است. این لیست فقط برای نمایش داده شدگان زبان انگلیسی است. اما ، زبان های دیگر هنوز فعال نشده و در دست اقدام هستند.

 • آیا BERT فرمت RankBrain است؟

الگوریتم BERT و RankBrain متفاوت است. گوگل ترکیبی از الگوریتم ها را برای درک زمینه یک پرس و جو استفاده می کند. برای برخی از نمایش ها ممکن است ، RankBrain اعمال شود. ممکن است بعضی از جستجوها وجود داشته باشد که در آن هر دو RankBrain و BERT با هم استفاده شوند تا بهترین نتیجه را به کاربر ارائه دهند.

 • چگونه می توانم برای BERT بهینه سازی کنم؟

تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که مطالب موجود در صفحات شما با هدف جستجوگر مطابقت دارد. هیچ چیز خاصی برای انجام بهینه برای BERT وجود ندارد.

Google همواره تأکید ویژه ای بر محتوای GREAT کرده است – و BERT یک پسوند از آن است. مطالب بسیار خوبی را برای مخاطبان خود آماده کنید تا سایت شما در جستجو به خوبی نمایش داده شود.

 • آیا BERT 100٪ دقیق است؟

نه ، BERT 100٪ دقیق نیست. به عنوان مثال ، اگر جستجوی “کدام شهر در جنوب شرقی ایران است” ، BERT حدس می زنید که “ایران جنوبی شرقی” است که دقیق نیست.  Google هنوز در حال یادگیری است و Rankbrain و BERT نمونه هایی از الگوریتم هایی هستند که به Google این امکان را می دهد مانند یک انسان فکر کند. به زودی می توان انتظار نسخه های جدیدتر و بهتر این الگوریتم را داشت.

سخن نهایی

الگوریتم برت بزرگ ترین الگوریتم هوش مصنوعی گوگل

الگوریتم برت

Google BERT یکی از بزرگترین به روزرسانی هایی است که گوگل در سال های اخیر راه اندازی کرده است. این به کاربران این امکان را داده است که به جای استفاده از کلمات کلیدی غیر طبیعی ، به زبان طبیعی جستجو کنند تا بهترین نتیجه را کسب کنند. گوگل در حال خلاص شدن از شر “کلید واژه” است و باعث می شود انسان جستجو کند. به عنوان یک SEO یا یک بازاریاب محتوا ، هیچ کاری ویژه برای بهینه سازی BERT وجود ندارد. اگر تمام دستورالعملهای پیشنهادی Google را دنبال کرده اید و محتوای خود را برای کاربر می نویسید ، BERT شما را ناامید نخواهد کرد. این تنها با هدف بازگرداندن بهترین نتایج به جستجوگرها پس از درک دقیق قصد آن ها انجام می شود.

شما می توانید برای همگام شدن سایت خود با الگوریتم برت با متخصصین ما در فن گستران از طریق شماره تماس 09166680284 ارتباط برقرار نمایید و سئو سایت خود را در اختیار ما قرار داده تا به بهترین شکل ممکن سایت شما را آماده برای رویارویی با الگوریتم برت نماییم.