در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد الگوریتم پاندا بدانید وجود دارد. اگر سایت فن گستران را می خوانید ، احتمالاً درک درستی از Google و تغییرات الگوریتم های گوگل دارید. با این وجود ، درصد بالایی از مخاطبان فن گستران وجود دارد که هنوز هم در مورد اثراتی که Panda algoritm  و الگوریتم Bert می توانند در سایت شما داشته باشند اطلاعی ندارند. با فن گستران همراه باشید.

الگوریتم پاندا چیست؟

الگوریتم پاندا چیست؟

الگوریتم پاندا

هدف اعلام شده از الگوریتم پاندا ، پاداش دادن به وب سایت های با کیفیت بالا و کاهش حضور وب سایت های با کیفیت پایین در نتایج موتور جستجوی ارگانیک Google است. پاندا نام رسمی یک به روزرسانی الگوریتم گوگل است که به منظور کاهش شیوع محتوای کم کیفیت در نتایج جستجو و برای پاداش دادن به مطالب بی نظیر و قانع کننده ساخته شده است. در زمان راه اندازی پاندا ، شکایات کاربران در مورد افزایش نفوذ “مزارع محتوا” رو به گسترش بود. وب سایت هایی که از تأثیر پاندا بهبود می یابند ، با بازسازی صفحات با محتوای کم کیفیت ، اضافه کردن مطالب جدید با کیفیت بالا ، حذف کلمات نامربوط ، و به طور کلی بهبود تجربه کاربر در رابطه با محتوا ، این کار را انجام می دهند.

چه سایت هایی توسط پاندا جریمه می شوند؟

چه سایت هایی توسط پاندا جریمه می شوند؟

جریمه کردن سایت ها توسط الگوریتم پاندا

 • محتوای کم

صفحات ضعیف با متن و منابع بسیار کم ، مانند مجموعه ای از صفحات که انواع شرایط سلامتی را توصیف می کند و فقط چند جمله در هر صفحه وجود دارد.

 • محتوای تکراری

محتوای کپی شده که در بیش از یک مکان در اینترنت ظاهر می شود. مسائل مربوط به محتوای تکراری همچنین می توانید در وب سایت خودتان اتفاق بیفتد که چندین صفحه با همان متن با تنوع کمی یا بدون تفاوت همراه هستند.

 • محتوای کم کیفیت

صفحاتی که به دلیل نداشتن اطلاعات عمیق در میان خوانندگان ارزش کمی دارند.

 • مزارع محتوا

تعداد زیادی از صفحات با کیفیت پایین ، غالباً از سایر وب سایت ها جمع می شوند. به عنوان مثال ، یک مزرعه محتوا ممکن است یک وب سایت باشد که تعداد زیادی از نویسندگان را با دستمزد پایین استخدام می کند تا بتواند مقالات کوتاهی را پوشش دهد که طیف گسترده ای از موتورهای جستجوگر را شامل می شود ، و بدنه ای از محتوا تولید می کند که فاقد اقتدار و ارزش برای خوانندگان است زیرا هدف اصلی آن فقط به دست آوردن رتبه بندی موتورهای جستجو برای هر اصطلاح قابل تصور است. در این مورد الگوریتم پاندا از موارد مهم تاثیر گذار در سئو سایت است.

 • محتوای تولید شده توسط کاربر با کیفیت پایین (UGC)

نمونه ای از این نوع محتوای کم ارزش تولید شده توسط کاربر ، وبلاگی است که پست های وبلاگ مهمان را منتشر می کند که کوتاه ، پر از خطاهای املایی و دستوری و فاقد اطلاعات معتبر هستند.

 • نسبت بالای تبلیغات به محتوا

صفحاتی که بیشتر از تبلیغات پولی تشکیل شده اند تا محتوای اصلی.

 • محتوای کم کیفیت پیرامون پیوندهای وابسته

محتوای ضعیف در مورد پیوندهایی که به برنامه های وابسته پرداخت شده اشاره می کنند.

 • وب سایت های مسدود شده توسط کاربران

سایت هایی که کاربران انسانی یا مستقیماً در نتایج موتور جستجو مسدود می شوند یا با استفاده از یک برنامه افزودنی مرورگر Chrome برای انجام این کار ، حاکی از کیفیت پایین هستند.

 • جستجوی عدم تطابق محتوا

صفحاتی که “قول” می دهند در صورت کلیک روی نتایج جستجو ، جواب های مربوطه را ارائه می دهند ، اما پس از آن انجام نمی دهند. به عنوان مثال ، ممکن است یک صفحه وب سایت با عنوان “کوپن برای تمام غذاها” باشد ، اما وقتی روی آن کلیک کنید ، ممکن است هیچ کوپنی وجود نداشته باشد یا فقط یک صفحه از تبلیغات وجود داشته باشد ، که منجر به ناامیدی شود.

مسیر رهایی از جریمه های الگوریتم پاندا هم ساده و هم دشوار است.  از آنجا که پاندا عملکرد سایت هایی را با محتوا افزایش می دهد، که از نظر کیفیت بالایی طبقه بندی می شوند. راه حل،  افزایش کیفیت و منحصر به فرد بودن محتوای شما است.

نحوه رفع جریمه گوگل پاندا

نحوه رفع جریمه گوگل پاندا

نحوه رفع جریمه گوگل پاندا

در صنعت جستجوگرها ، پاندا اغلب به عنوان به روزرسانی ذکر شده است که بازیابی از آن دشوار است. با این حال ، با توجه به اینکه جریمه نشدن توسط پاندا به کیفیت وب سایت و محتوا وابسته است ، مراحل بهره مندی از الگوریتم پاندا عموماً به کیفیت محتوای شما بر می گردد. اقدامات که انجام می شود شامل موارد زیر است:

 • تولید محتوا همیشه سبز
 • بازنگری مطالب وب سایت برای کیفیت ، سودمندی ، ارتباط ، اعتبار و اقتدار
 • تجدید نظر نسبت به آگهی / محتوا یا وابستگی به محتوا به طوری که صفحات تحت سلطه تبلیغات یا پیوندهای وابسته نباشند.
 • اطمینان از اینکه محتوای یک صفحه معین مطابقت با درخواست کاربر است
 • حذف یا بازنگری محتوای تکراری
 • بررسی دقیق و ویرایش محتوای تولید شده توسط کاربر و اطمینان از اصلی بودن ، بدون خطا بودن و مفید بودن آن برای خوانندگان ، در صورت امکان

درمجموع ، وب سایت هایی که به طور مداوم محتوای اصلی با کیفیت بالا را منتشر می کنند ، از این جریمه ها نمی ترسند ، اما اگر وب سایت شما مشغول شیوه های مشکل ساز است ، ممکن است در بعضی از نقاط توسط پاندا مورد اصابت قرار گرفته باشد. از دیدگاه عملی و تجاری ، بهترین امید شما برای اجتناب از جریمه های  پاندا ، ایجاد یک برند است که به عنوان یک مقام در حوزه خود شناخته شده و ایجاد یک وب سایت است که با استفاده از محتوای عالی آن ، به یک منبع قابل اعتماد تبدیل می شود.

الگوریتم پاندا چه فاکتور هایی را بررسی می کند؟

الگوریتم پاندا چه فاکتور هایی را بررسی می کند؟

فاکتورهای الگوریتم پاندا Panda algorithm

با آگاهی از این سوالات می‌توانید دریابید که الگوریتم پاندا ( Panda algorithm ) چه فاکتور هایی را مورد بررسی قرار می دهد.

 1. شما آیا این سایت را معتبر می دانید؟
 2. آیا این مطلب خوب است؟
 3. آیا این سایت تبلیغات بیش از حد دارد؟
 4. آیا به اطلاعات ارائه شده در این مقاله اعتماد خواهید کرد؟
 5. آیا این مقاله توسط یک متخصص یا علاقه مندان نوشته شده است که موضوع را خوب می شناسد ؟
 6. آیا سایت دارای مقالات تکراری ، همپوشانی یا کاربری اضافی در موضوعات مشابه است؟
 7. آیا می توانید اطلاعات کارت اعتباری خود را به این سایت بدهید؟
 8.  آیا این مقاله دارای خطا های املایی است؟
 9. آیا مباحث هدایت شده توسط علاقه واقعی خوانندگان سایت است یا سایت با تلاش برای حدس زدن آنچه در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد ایجاد محتوا می کند؟
 10. آیا مقاله یا محتوای ، گزارش اولیه ، تحقیقات اصلی یا تحلیل اصلی را ارائه می دهد؟
 11. آیا در مقایسه با سایر صفحات نتایج جستجو ، این صفحه ارزش قابل توجهی را ارائه می دهد؟
 12.  کنترل کیفیت روی محتوا چقدر انجام می شود؟
 13. آیا مقاله هر دو طرف یک داستان را توصیف می کند؟
 14. آیا سایت یک مرجع شناخته شده در مورد موضوع خود است؟
 15. آیا محتوا توسط تعداد زیادی از سازندگان تولید شده است یا در شبکه وسیعی از سایت ها پخش شده است ؟
 16. آیا این مقاله به خوبی ویرایش شده است ، یا به نظر می رسد شسته و رفته یا عجولانه تولید شده است؟
 17. آیا برای پرس و جو مربوط به سلامتی ، به اطلاعات این سایت اعتماد دارید؟
 18. آیا می خواهید این سایت را به عنوان یک منبع معتبر در هنگام ذکر نام بشناسید؟
 19. آیا در این مقاله توضیحات کاملی از موضوع ارائه شده است؟
 20. آیا این مقاله حاوی تجزیه و تحلیل روشنگری یا اطلاعات جالب است ؟
 21. آیا این صفحه ای است که می خواهید آن را علامت گذاری کنید ، با یک دوست به اشتراک بگذارید ، یا توصیه می کنید؟
 22. آیا در این مقاله تبلیغات بیش از حد وجود دارد که از محتوای اصلی منحرف شده یا دخالت می کند؟
 23. آیا انتظار دارید این مقاله را در یک مجله چاپی ، دانشنامه یا کتاب مشاهده کنید؟
 24. آیا مقالات کوتاه ، غیرقابل اثبات یا در غیر این صورت فاقد مشخصات مفید هستند؟
 25. آیا صفحات تولید شده با دقت و توجه زیادی به جزئیات می پردازند؟
 26. آیا کاربران هنگام دیدن صفحات از این سایت شکایت می کنند؟

الگوریتم پاندا و محتوا تولید شده توسط کاربر

الگوریتم پاندا و محتوا تولید شده توسط کاربر

الگوریتم پاندا (Panda algorithm)

الگوریتم پاندا به طور خاص محتوای تولید شده توسط کاربران سئو را هدف قرار نمی دهد. اگرچه الگوریتم پاندا می تواند محتوای تولید شده توسط کاربر را هدف قرار دهد ، اما تمایل دارد سایت هایی را هدف قرار دهد که دارای محتوای کم کیفیت هستند – مانند پست های مهمان اسپم یا انجمن های پر از اسپم. محتوای تولید شده توسط کاربر خود را ، اعم از تالار گفتگو ، نظرات وبلاگ یا مشارکت مقاله ، حذف نکنید زیرا فقط شنیده اید که این مسئله “بد” است یا به عنوان یک راه حل “اثبات پاندا” به بازار عرضه شده است. به جای آن ، از منظر کیفیت به آن نگاه کنید.  بسیاری از سایت های دارای رتبه بالا به محتوا ایجاد شده توسط کاربر متکی هستند – بنابراین بسیاری از سایت ها به دلیل حذف آن نوع محتوا ، ترافیک و رتبه های قابل توجهی را از دست می دهند. حتی اظهارنظرهایی که در یک پست وبلاگ انجام شده است باعث می شود رتبه بندی شود و حتی یک قطعه برجسته نیز به دست آورد.

سخن پایانی

الگوریتم گوگل پاندا (Panda algorithm)

الگوریتم پاندا (Panda algorithm)

ما یک تیم شگفت انگیز از بازاریابان محتوا داریم که می توانند یک منبع منظم از محتوای الهام بخش را برای شما ایجاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09166680284 تماس حاصل فرمایید و با متخصصین فن گستران ارتباط برقرار نمایید.