توسعه Android به تعدادی از ابزارهای مختلف متکی است .در حقیقت ، با گزینه های بسیار زیادی برای شروع کار مواجه هستید. دانستن اینکه کدام یک برای شما مناسب است ، گاهی اوقات دشوار است. کدام ابزارها ضروری هستند؟ برای شروع برنامه نویسی اندروید از چه برنامه ای استفاده می کنید؟ در این مقاله بهترین ابزار مورد نیاز برنامه نویسی اندروید از جمله موارد ضروری و اختیاری تجزیه خواهد شد. با فن گستران همراه باشید و به خواندن مطلب ادامه دهید.

توسعه برنامه اندروید

توسعه برنامه اندروید

توسعه برنامه نویسی اندروید

توسعه برنامه های سیستم عامل اندروید یک صنعت رو به رشد است و به ابزار برنامه نویسی اندروید نیاز دارد. که برنامه های جدید تلفن همراه و گزینه هایی دارد که هر روز در دسترس است. زمانی بود که ما هیچ گزینه ای نداشتیم که از ابتدا برای هر سیستم عامل کدگذاری کنیم. اکنون با درجه بندی مداوم در فن آوری ، می توانیم با استفاده از بسیاری از ویژگی های موجود در آن ، به راحتی و به سرعت در آن کدگذاری کنیم و به یک برنامه نویسی اندروید ایده آل برسیم. از خواندن لذت ببرید …

برای یادگیری برنامه نویسی اندروید می توانید صفحه “ آموزش برنامه نویسی اندروید ” را دنبال کنید.

بهترین ایده ها و ابزار مورد نیاز برنامه نویسی اندروید

  • Android Studio

Android Studio

اندروید استودیو Android Studio

Android Studio یک محیط رسمی توسعه یکپارچه (IDE) برای توسعه برنامه تلفن همراه اندروید است. اندروید استودیو دارای پشتیبانی ساخت مبتنی بر Gradle است. این ویژگی های بسیاری دارد مانند ویرایشگر طرح بندی ویژوال ، آنالایزر APK ، ویرایشگر کد هوشمند ، سیستم ساخت انعطاف پذیر ، پروفایل های Real-Time ، گزینه پیش فرض Firebase برای اجرا ، مدیر دستگاه / File File Explorer ، Controller نسخه ، قابلیت TODO ، ضبط وقایع ، مدیریت منابع استودیوی اندرویدی از SDK و NDK برای توسعه برنامه بومی پشتیبانی می کند.

این IDE از زبان های جاوا ، C++‎ و کاتلین پشتیبانی می کند (همچنین حتی توسعه برنامه فلوتر نیز می تواند با استفاده از Android Studio IDE انجام شود). در این IDE آماری در زمان واقعی برای حافظه ، فعالیت شبکه و غیره ارائه می دهید. ساختار پروژه استودیوی اندرویدی ماژول هایی مانند ماژول های برنامه ، ماژول های کتابخانه ، ماژول های Google App Engine است. Android Studio از آخرین پلتفرم موسوم به AndroidX پشتیبانی می کند. این IDE همچنین دارای ویژگی ای به نام “مهاجرت به AndroidX” است تا قطعه قدیمی سیستم ساخت کد را به جدیدترین سیستم ساخت AndroidX تبدیل کند. شما می توانید جهت آموزش نصب اندروید استودیو روی لینک کلیک کرده و به صفحه اختصاصی آن وارد شوید.

  • Visual Studio –Xamarin

Visual Studio –Xamarin

ابزار Visual Studio –Xamarin

یکی از ابزار مورد نیاز برنامه نویسی اندروید برنامه Xamarin است. استراتژی برنامه تلفن همراه سازمان شما را به سطح بعدی می برد. xamarin از کراس پلت فرم برای توسعه برنامه ها و پیاده سازی ها برای Android استفاده می شود. زبان C# بیشتر در Xamarin و برای آن Visual Studio مایکروسافت به عنوان IDE استفاده می شود. با استفاده از این می توانید برای همه سیستم عامل های موبایل مانند Android و iOS برنامه هایی ایجاد کنید. امکان ایجاد UI بومی در هر سه سیستم عامل وجود دارد. ویژوال استودیو مفیدترین ابزار برای توسعه دهندگان موبایل است. اکنون مایکروسافت شامل خدمات داخلی برای Android ، iOS ، Windows است. ویژوال استودیو ابزاری برای ایجاد برنامه ها ، مدیریت تیم های کوچک و بزرگ ، مدیریت کنترل نسخه و ایجاد خدمات می دهد. طراحان وظیفه نمایش لیست کارهای موجود و انجام این کارها به سادگی با کلیک بر روی ماوس است.

  • Unreal Engine

Unreal Engine

ابزار Unreal Engine

یکی از ابزار مورد نیاز برنامه نویسی اندروید برای توسعه فناوری Real-Time است. از برنامه های سازمانی و تجربیات سینمایی گرفته تا بازی های با کیفیت بالا در رایانه های شخصی ، کنسول ، موبایل ، VR و AR. رندرهای با کیفیت بالا ، عکاسی و تجربه های همه جانبه AR و VR را برای معماری ، خودرو ، فیلم و تلویزیون ، آموزش و شبیه سازی و سایر صنایع در خارج از بازی ایجاد کنید. Unreal Engine دارای ویژگی های مختلفی از قبیل عکسبرداری در زمان واقعی ، پشتیبانی کامل ++C ، چارچوب چند نفره قوی ، سیستم های VFX و ذرات ، جلوه های پس از فرآیند با کیفیت فیلم ، ویرایشگر مواد انعطاف پذیر ، ابزارهای انیمیشن گسترده ، ساخته شده برای VR ، AR و XR ، محتوا مرورگر و… هستند.

  • PhoneGapBest

PhoneGapBest

ابزار PhoneGapBest

برنامه PhoneGap یک فناوری گسترده است که برای توسعه برنامه های تلفن همراه از طریق سیستم عامل متقاطع استفاده می شود. در این کد واحد برای ایجاد برنامه هایی برای iOS ، Android ، ویندوز فون و وب موبایل استفاده شده است. با استفاده از این ابزار برنامه نویسی اندروید می توانید برنامه های ترکیبی را با استفاده از phonegap ایجاد کنید. بهترين تكنولوژي براي حمایت از برنامه هایي كه نیاز به استفاده سنگین از ويژگي هاي بومي ندارند. PhoneGap اشکال زدایی و چرخه ساخت سریعتر را فراهم می کند. Adobe PhoneGap یک چارچوب توسعه مبتنی بر استاندارد و مبتنی بر استانداردها برای ساخت برنامه های تلفن همراه متقابل با HTML ، CSS و JavaScript برای iOS ، Android و ویندوز فون است.

  • Corona

Corona

ابزار Corona

ابزار برنامه نویسی اندروید Corona یک چارچوب ایده آل برای ایجاد بازی ها و برنامه ها برای دستگاه های تلفن همراه و سیستم های دسکتاپ است. با استفاده از Corona ، شما می توانید از همه پایه های اصلی از طریق یک پایه کد واحد ، از جمله اپل آی فون و آی پد ، تلفن و تبلت های اندرویدی ، ویندوز دسک تاپ و حتیTV منتشر کنید. هیچ پروژه جداگانه ای لازم نیست. کرونا در یک چارچوب بالغ و آزمایش شده از نبرد تکامل یافته است. کرونا از Lua استفاده می کند. Lua در حال نوشتن زبان ، قدرتمند و آسان برای یادگیری است. لوا به گونه ای سبک ، سریع ، در عین حال قدرتمند طراحی شده است. Corona Simulator بلافاصله به تغییرات کد شما پاسخ می دهد و یک پیش نمایش زمان واقعی از آنچه که برنامه شما به نظر می رسد – و چگونه رفتار خواهد کرد – در دستگاه های واقعی ارائه می دهد. . Corona برای عملکرد در هر سطح اصلی بهینه شده است. با استفاده از Corona ، برنامه های شما به طور خودکار در زمان ساخت کامپایل می شوند ، برای کارایی و ثبات ساده می شوند.

  • CppDroidAndroid

CppDroidAndroid

ابزار CppDroidAndroid

یک ابزار برنامه نویسی اندروید ساده برای سیستم عامل Android است. CppDroid روی یادگیری زبان های برنامه نویسی و کتابخانه ها متمرکز شده است. نمونه کامل و بسته بندی شده طبقه بندی شده بر اساس سطح زبان و مهارت ها ، همراه با آموزش ++C آن را به یک برنامه عالی برای کدگذاری و یادگیری C و ++C تبدیل می کند.

  • AIDE

AIDE

ابزار AIDE

یک ابزار برنامه نویسی اندروید به طور مستقیم در دستگاه Android شما است. AIDE از توسعه برنامه های جاوا ، HTML5 / CSS / JavaScript با استفاده از PhoneGap ، زبان های با کد بومی مانند C و ++C پشتیبانی می کند. AIDE از توسعه برنامه ها با استفاده از NDK در دستگاه های Arm پشتیبانی می کند. سازگاری متقابل ، افزونگی و قابلیت حمل  امنیت بیشتری را در برابر حملات به شما می دهد. می توان پوشه ها ، پرونده ها و غیره را حذف کرد.

  • IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA

ابزار IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA یک Java IDE برای توسعه برنامه های موبایل است. توسط JetBrains توسعه یافته است. این IDE تکمیل کد هوشمند ، کمک های ویژه در چارچوب ، تقویت کننده های بهره وری ، ارگونومی توسعه دهنده ، هوش غیر محرمانه ، شناسایی نسخه های تکراری ، بازرسی ها و رفع سریع ، تزریق زبان و غیره را ارائه می دهد. رابط سریع و پاسخگو و افزونه ها به درستی کار می کنند. بهترین پلاگین های برای جاوا پس از ساخت. IDE تأکید بر اصلاح مجدد ایمنی دارد و ویژگی های مختلفی را برای این امر ممکن می سازد. این ویژگی ها شامل حذف ایمن ، مهاجرت در نوع و جایگزینی نسخه های تکراری کد روش است. از یک تکنیک فهرست بندی سریع برای ارائه نکات متنی (تکمیل خودکار ، اعضای شیء موجود ، پیشنهادات واردات) استفاده می کند. تجزیه و تحلیل کد در پرواز برای تشخیص خطاها و پیشنهاد تغییر مکان.

  • Unity 3D

Unity 3D

ابزار Unity 3D

Unity یک موتور بازی است که توسط Unity Technologies ساخته شده است. Unity یک موتور بازی چند منظوره است که از گرافیک 2D و 3D ، قابلیت کشیدن و رها کردن و زبان #C پشتیبانی می کند. جلوه های صوتی و تصویری با کیفیت بالا توسط موتور پشتیبانی می شود. اشکال زدایی با توسعه بازی Unity آسانتر است زیرا تمام متغیرهای بازی در حین گیم پلی نمایش داده می شوند که به نوبه خود به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که فرایند را در زمان اجرا اشکال زدایی کنند. ویرایشگر توسعه یکپارچه از JavaScript و #C برای اسکریپت پشتیبانی می کند.

  • Basic4android

Basic4android

ابزار Basic4android

(Basic4Android (B4A یک ابزار مورد نیاز برنامه نویسی اندروید برای برنامه های کاربردی آندروید بومی است. Basic4Android نرم افزاری رایگان نیست. B4A شامل تمام ویژگی های مورد نیاز برای توسعه سریع هر نوع برنامه Android است. B4A یک زبان مبتنی بر هدف و رویداد محور است. B4A از طریق کتابخانه های جاوا با API بومی ارتباط برقرار می کند. کتابخانه های B4A از دو پرونده مانند پرونده jar Java و یک فایل XML تشکیل شده است که توسط ابزاری تهیه شده با B4A تهیه شده است. B4A به هر کاربر امکان می دهد کتابخانه های خود را که در جاوا نوشته شده اند ایجاد و به اشتراک بگذارد. هر کدی که می توانید با Android Studio استفاده کنید ، می توانید به عنوان یک کتابخانه برای B4A ایجاد کنید.

سخن پایانی

معرفی ابزار مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید

لیست ابزار مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید

آیا به دنبال توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه هستید که بتوانند در پروژه خود به شما کمک کنند؟
آیا شما هم این سوال را دارید که ” چگونه باید برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟

تیم فن گستران با پشتیبانی حرفه ای آماده خدمت رسانی به شماست. ما در فن گستران بهترین متخصصانی را داریم که آماده تحقق الزامات شما هستند. برای انجام پروژه هایتان کافیست با ما تماس بگیرید.