هر روز موتور جستجوی گوگل، یک یا چند آپدیت را به منظور بهبود نتایج جستجوی، ارائه می دهد. بیشتر این تغییرات قابل توجه نیستند ولی به تدریج به ما کمک می کنند که فرایند جستجو بهبود پیدا کند.در این مقاله می خواهیم اطلاعات جامعی در مورد آپدیت هسته گوگل در اختیار شما قرار دهیم، با ما همراه باشید.

وبمستران چه چیزهایی لازم است در  مورد آپدیت های هسته گوگل بدانند؟

گاهی اوقات آپدیت ها قابل توجه هستند. به عنوان اعضای تیم گوگل، هدف ما این است که هر گاه آپدیت قابل ملاحظه و کاربردی ارائه شد آن را تایید کنیم. به نظر ما این آپدیت ها در ارتباط مستقیم با وبمسترها و تولید کننده های محتوا هستند. به عنوان مثال، زمانیکه “آپدیت سرعت” انجام شد، از ماه ها پیش در حال اطلاع رسانی و مشاوره به وبمسترها بودیم.

در سال، چندین بار تغییرات وسیع و قابل ملاحظه در الگوریتم ها و سیستم گوگل داریم. به این نوع تغییرات، “آپدیت های هسته گوگل” می گوییم. به طور کلی این آپدیت ها طراحی شده اند تا برای ما اطمینان خاطر ایجاد کنند که محتوای مناسب و معتبر به کاربران ارائه شود. این تغییرات اساسی ممکن است Google Discover را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

ما آپدیت های گسترده هسته گوگل را تایید می کنیم زیرا آنها معمولا تاثیرهای قابل توجهی در سئو سایت ما ایجاد می کنند. در بعضی سایت ها ممکن است افت و خیزهایی مشاهده شود. سایت هایی که پس از آپدیت افت می کنند معمولا به دنبال برطرف کردن مشکل هستند و ما باید اطمینان حاصل کنیم که کار اشتباهی نکنند برای رفع این مشکل. علاوه بر این ممکن است اصلا مشکلی برای برطرف کردن نداشته باشند.

آپدیت های هسته گوگل و ارزیابی مجدد محتوا

آپدیت های هسته گوگل و ارزیابی مجدد محتوا

هر آنچه که باید در مورد آپدیت هسته گوگل بدانید

ایرادی در صفحاتی که ممکن است در آپدیت های هسته گوگل خوب عمل نکنند وجود ندارد. این صفحات قوانین مربوط به وبمسترها را نقض نکرده اند و همینطور الگوریتم های ما رو هم نقض نکرده اند. با این حال ممکن است برای صفحاتی که واقعا این نقض قوانین رو انجام داده اند، اتفاق بیفتد. در واقع می خواهیم این را روشن کنیم که در آپدیت هسته گوگل، هدف این نیست که صفحات یا سایت های خاصی رو هدف بگیریم بلکه هدف ما از تغییرات این است که محتواها را به شکل بهتری ارزیابی کنیم. این آپدیت ها می توانند به سایت هایی که محتوای خوبی داشتند ولی از طرف گوگل پاداش خوبی نمی گرفتند، کمک کنه که پاداش بیشتری بگیرند.

اگه بخواهید دید بهتری نسبت به آپدیت های هسته گوگل داشته باشید، در نظر بگیرید که یک لیست درست کردید از بهترین فیلم های مورد علاقه تان. حالا چند سال بعد شما این لیست را به روزرسانی می کنید. دلیلش این است که تو این چند سال یک سری فیلم ها اومدن که خیلی خوب بودن و بهتر از فیلم هایی بودن که قبلا تو لیست داشتید. پس باید جایگزین بعضی از فیلم های قبلی شوند. این مسئله در مورد سایت ها هم صدق می کند.

حالا روی محتوا تمرکز کنید

همانطور که توضیح داده شد، صفحاتی که بعد از آپدیت هسته گوگل، افت می کنند، کار اشتباهی انجام ندادند که بخواهند مشکل رو برطرف کنند، بلکه فقط ممکنه سایت های دیگر بهتر عمل کرده باشند. این طبیعیست کسانی که سایتشان افت کرده بخواهند کاری انجام دهند. پیشنهاد ما به شما این است که مطمئن شوید که بهترین محتوا رو دارید به کاربر ارائه می دهید. این همان نکته ای است ک گوگل دنبال می کند تا به شما پاداش دهد. برای شروع می توانید مجددا پیشنهادات ما رو برای ارائه یک محتوای با کیفیت که در گذشته برایتان گفتیم، بررسی کنید و محتوای خودتان را ارزیابی کنید. ما پیشنهادات را با سوالات جدیدی آپدیت کردیم که این سوالات را در مورد محتوا از خودتان بپرسید.

سوالات مربوط به محتوا و کیفیت

آیا محتوای شما اطلاعات، گزارشات، تحقیق و تحلیل اصیل و یونیکی ارائه می دهد؟

آیا محتوا توضیحی اساسی ، کامل یا جامع از موضوع ارائه می دهد؟

آیا محتوا تحلیل های بصری یا اطلاعات جذابی ارائه می دهد که فراتر از موارد مشهود و واضح باشد؟

اگر محتوا را از منبع دیگری برداشته اید، آیا از کپی و بازنویسی ساده خودداری کرده اید و توانسته اید اطلاعات ارزشمند و اصیلی به آن اضافه کنید؟

آیا در headline و عنوان صفحه خلاصه ای از محتوا را قرار داده اید؟

آیا در headline و عنوان صفحه از توصیفات اغراق آمیز و شوکه کننده استفاده کرده اید؟

آیا این محتوایی هست که بخواهید با دوستان خود به اشتراک بزارید و توصیه کنید اون رو مطالعه کنند؟

آیا انتظار دارید مجله های چاپ شده، کتاب ها یا دایرةالمعارف ها به محتوای شما رفرنس بدهند؟

سوالات تخصصی

آیا محتوا اطلاعاتی را به روشی ارائه می دهد که باعث می شود شما به آن اعتماد کنید؟ از جمله منابع شفاف ، شواهدی از اطلاعات تخصصی، پیشینه ای در مورد نویسنده یا سایتی که آن را منتشر می کند، مانند پیوند به صفحه نویسنده یا یک سایت در مورد مطلب منتشر شده؟

اگر این محتوا را با تحقیق در سایتی نوشته اید آیا این سایت قابل اعتماد هست که بعنوان مرجع مقاله شما در نظر گرفته شود؟

آیا این محتوا توسط فردی نوشته شده که در این زمینه تخصص دارد و به خوبی به موضوع اشراف دارد؟

آیا محتوا عاری از هر نوع خطای واضح و مشخص هست؟

آیا می توانید برای مسائل مالی و زندگی خود به این محتوا اعتماد کنید؟

سوالات مربوط به تولید و ارائه محتوا

آیا محتوا عاری از هر گونه ایرادات نگارشی است؟

آیا محتوا به خوبی ساخته و پرداخته شده یا اینکه به نظر می رسد درهم بر هم و با عجله تولید شده است؟

آیا محتوا بصورت تولید انبوه ایجاد شده است یا اینکه توسط شبکه وسیعی از تولید کننده ها ایجاد شده است و به گونه ای است که افراد و سایت ها به آن توجه نمی کنند؟

آیا محتوا دارای حجم زیادی از تبلیغات است که اون رو از مرجع اصلی و منبع اصلی محتوا منحرف می کند؟

آیا محتوا در دستگاه های مختلف به خوبی نمایش داده می شود؟

سوالات مقایسه ای

آیا محتوا در قیاس با سایر نتایجی که گوگل در زمان جستجو نشان می دهد، ارزش قابل توجهی دارد؟

آیا محتوا با این هدف ایجاد شده که برای مخاطبین جذاب باشد یا فقط بر اساس اینکه بتواند رتبه خوبی در گوگل بگیرد ایجاد شده است؟

گذشته از اینکه باید این سوالات را از خودتان بپرسید، باید از دیگران هم بپرسید، از اشخاصی که ذینفع نیستند بخواهید ارزیابی عادلانه ای در مورد محتوای شما داشته باشند.

حالا با دستورالعمل های امتیاز دهنده کیفیت و EAT آشنا شوید

دستورالعمل های امتیاز دهنده کیفیت و EAT

هر آنچه که باید در مورد آپدیت هسته گوگل بدانید

راه دیگری که برای تشخیص محتوای با کیفیت وجود دارد این است که نظرات امتیاز دهنده ها را بررسی کنیم. امتیاز دهنده ها(raters) افرادی هستند که به ما بینش و بصیرتی می دهند تا بفهمیم آیا در نتایج جستجو محتوای مناسبی ارائه شده است یا خیر.

راهی است برای تایید اینکه تغییرات اعمال شده خوب بوده اند یا خیر.

مهم است بدانید که امتیاز دهنده های جستجو، هیچ کنترلی بر روی رتبه بندی صفحات ندارند. از داده های امتیاز دهنده مستقیما برای اعمال تغییرات بر روی الگوریتم ها استفاده نمی شود. بجای این، از این داده ها مثل رستورانی استفاده می شود که نظرات مشتریانش را با استفاده از کارت بازخورد دریافت می کند. این بازخورد ها به ما کمک می کنند که ببینیم سیستم به خوبی کار می کند.

اگر شما بدانید که امتیاز دهنده ها چطور یک محتوا را به عنوان محتوا خوب ارزیابی می کنند، می توانید محتوای بهتری تولید کنید. در عوض شما ممکن است در جستجو بهتر عمل کنید. امتیاز دهنده ها به طور خاص آموزش می بینند تا محتوایی را که از نظر EAT قوی هست را تشخیص دهند. EAT مخفف کلمات تخصص، اعتبار و قابل اعتماد می باشد. خواندن رهنمودها به شما کمک می کند تا محتوای خود را از منظر EAT ارزیابی کنید.